iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mis maksavad maksud?

Mis maksavad maksud?

Rubriik: Äripäev

Kertu Ruus kirjutab Äripäevas: et vabalt ja rõõmsalt oma riigis elada, maksab aus kodanik makse. Maksud, nagu kõik teavad, kuluvad paljudele vajalikele asjadele - tervishoiule, haridusele, riigikaitsele ja USAs muidugi ka maksude kogumisele. Iga viie maksudollari kogumiseks kulub rahva taskust juba terve dollar.

Keskmine ameeriklane kulutab aastas 26 tundi ehk enam kui kolm tööpäeva oma maksudeklaratsiooni täitmisele. Lisaks kulub tema taskust 220 dollarit aastas maksuabilistele ja tarkvarale.

Enam kui 60% Ameerika maksumaksjaist - ehk umbes 86 miljonit ameeriklast - vajab oma ülikeeruliste deklaratsioonide täitmisel professionaali abi. Kes sellest kõigest võidab? Muidugi need head inimesed, kellelt keskmine ameeriklane abi otsib. "Tulumaksutööstus kasvab iga aastaga.

Maksud muutuvad igal aastal aina keerulisemaks, mis paneb maksumaksjaid lootma tulumaksu tasumisel raha eest töötavatele konsultantidele. Kas sina ei tahaks sellest kasvust osa saada?" seisab kõige kiiremini kasvava maksunõu andva ettevõtte Liberty Tax Franchise'i kodulehel ahvatlev kutse maksukonsultantide ridadesse. Firma andmetel on professionaalsed maksudeklaratsioonide ettevalmistajad võitnud ainuüksi viimase kümne aasta jooksul juurde 23 miljonit uut klienti. Maksujuristid teenivad keskmiselt 150-250 dollari suurust tunnitasu, kinnitab Peter Sepp, USA maksumaksjate liidu asepresident poliitika ja kommunikatsiooni alal.

Kõige kenama kopika paneb taskusse USA suurim maksukonsultante koondav firma H&R Block - ettevõtte teenis viimasel majandusaastal ainuüksi maksuteenuste pakkumisega enam kui 705 miljonit dollarit, aasta varasemaga võrreldes lausa 115 miljonit dollarit rohkem. Ja kes sellest kõigest kaotab? Ikka USA majandus. Ameerika maksumaksjate liidu andmetel kulutavad üksikisikud oma maksude maksmisele kokku aastas 110 miljardit dollarit ja ettevõtted 160 miljardit dollarit.

Ajakaoks teeb see 6,5 miljardit tundi ehk sama, kui 3 miljonit inimest üldse terve aasta tööd ei teeks! Ja meie Eestis vaidleme selle üle, millise hoobi üks lisapuhkepäev majanduskasvule annaks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3889/uud_uudidx_388902.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus