iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mis Eesti äriühingu tulumaksusüsteemis 2009. aastast muutub?

Mis Eesti äriühingu tulumaksusüsteemis 2009. aastast muutub?

Rubriik: Muud

Reet Teder kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja häälekandjas „Teataja“ tulumaksuseaduse kavandatavatest muudatustest. Tulumaksuseaduse muudatused, mille eesmärk on n-ö 2009. aasta probleem lahendada, on jõudnud Riigikogusse. Selle eelnõu esimene lugemine toimus 23.

jaanuaril. 2009. aasta probleem seisneb nimelt selles, et aastaks 2009 lõpeb Euroopa Liiduga liitumise lepinguga Eestile antud üleminekuperioodi tähtaeg, milleks Eesti peab ema-tütarühingute direktiivi täielikult kohaldama.

Erandina direktiivi 90/435/EMÜ artikli 5 lõikest 1 võib Eesti, kuni ta võtab jaotatud kasumilt tulumaksu, maksustamata seejuures jaotamata kasumit, hiljemalt 31. detsembrini 2008 jätkata selle maksu kohaldamist kasumile, mida Eesti tütarettevõtjad maksavad oma liikmesriigis asuvatele emaettevõtjatele.

ELi peamine etteheide Eestile seo ses äriühingute tulumaksuga põhines sellel, et EL käsitles Eesti äriühingute tulumaksu kinnipeetava maksuna. TMS muudatustega viiakse Eesti äriühingute tulumaksuga maksustamise kord ka vormiliselt kooskõlla Euroopa Liidu ema- ja tütaräriühingute direktiiviga 90/435/EMÜ (edaspidi ema-tütre direktiiv). Seejuures säilitatakse Eestis alates 2000. aastast kasutusel olnud tulumaksusüsteemi iseloomulikem joon – kui äriühingu kasumit kasutatakse ettevõtluses, siis lükatakse selle maksustamine edasi.

Loe täpsemalt (pdf fail): http://www.koda.ee/failid/Teataja_02_2008_pisike.pdf Samal teemal on artikleid ka MaksuMaksja 2008. a jaanuarikuises numbris.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus