iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Minister Laine Jänese ettepanek lõi teatrirahva kahte leeri

Minister Laine Jänese ettepanek lõi teatrirahva kahte leeri

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et kultuuriürituste piletite 18-protsendilise käibemaksumäära eest võitleva kultuuriministri Laine Jänese ettepanekut hüvitada maksutõus lisamiljonitega ei tervitanud aplausiga pooled Eesti teatrid.

Pikalt vindunud vaidlusesse valas õli tulle eilne toetusavaldus ministrile, mille 12 teatri ja riikliku kontserdiorganisatsiooni nimel läkitas pressile nukuteatri direktor Meelis Pai. Selle järgi pooldavad suurimad teatrid Jänese ettepanekut kehtestada kõigile piletitele ühtne, kõrgem maksumäär ning maksta tekkiv 13-protsendiline vahe kinni riigikassast. «Kompensatsioon kindlustab, et muudatusest tulenevalt ei pea tõstma piletihindu,» seisab avalduses, millega just nagu liitusid Eesti Kontsert, Vanemuine, Estonia, nukuteater, Endla, Tallinna Filharmoonia, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Teatri Festival, Vene Teater, NO-teater, R.A.A.A.M ja Von Krahli Teater. Tegelikult ei jõudnud teatrijuhid teisipäevasel etendusasutuste liidu koosolekul, millest Jänes osa võttis, kuidagi ühele meelele.

Jänese idee kogus seitse poolt- ja kaheksa vastuhäält. Ministri skeemile vastandusid Tallinna Linnateater, Eesti Draamateater, Rakvere teater, Ugala, VAT-teater, Kuressaare ja Vana Baskini Teater. Eesti Teatri Festivali juht Margus Kasterpalu nimetas eilset avaldust kahetsusväärseks, millest ta soovib distantseeruda. «See oli kõigest tööprotsessi hääletus.

Kui teatrite vahel on lõhe, pole võimalik ka festivali korraldada,» sõnas Kasterpalu, kelle sõnul tuleb ühiselt lahendust edasi otsida. Postimehe andmetel solvas Pai e-posti aadressilt ajakirjanikele saadetud teade veel mitut teatrijuhti. Meelis Pai väitel tegi minister ülihea ettepaneku, mille järgi ainult ei hüvitata maksutõusu, vaid antakse juba 2008. aastal teatritele lisaraha kümneprotsendiliseks palgatõusuks.

«Teatrijuhtide ülesanne on seista oma teatri hea käekäigu ja tuleviku eest,» sõnas Pai, kelle sõnul on rumal seesugust kompromissi tagasi lükata. «Nüüd lõpeb ära see ebamäärasus ja ebanormaalne olukord, kus Laial tänaval nukuteatri vastas olev striptiisibaar saab oma show’dele müüa pileteid viie protsendiga.» Pai imestas selle üle, et osa tema kolleege on taganema hakanud. 17. veebruaril toimuva koosoleku esimeseks päevakorrapunktiks on: kas on võimalik oma häält tagasi võtta, lisas ta.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250108/esileht/siseuudised/308197.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus