iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ministeerium pole mitteresidentide pensioni maksustamises seisukohta võtnud

Ministeerium pole mitteresidentide pensioni maksustamises seisukohta võtnud

Rubriik: Äripäev

Kadrin Karner kirjutab Äripäev Online`is, et mõni päev tagasi kirjutas aripaev.ee, et Eesti maksureeglid täpsemalt mitteresidendist pensionäride Eestist makstava pensioni maksustamine on Euroopa Komisjoni kriitika all, Rahandusministeeriumist teatati, et ei ole veel otsustatud kuidas teemaga tegeleda.

"Tulumaksuseaduse kohaselt saavad teise EL liikmesriigi residendid teha tulumaksust mahaarvamisi Eesti residentidega samas korras juhul, kui on saanud vähemalt 75% oma maksustatavast tulust Eestis. 75% nõude kehtestamisel lähtus Eesti Euroopa Komisjoni 1993. aasta soovitusest ja samamoodi on toiminud paljud teised riigid,“ ütles rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna nõunik Elo Haugas, kelle sõnul on mõned riigid koguni rangemad, nõudes, et maksusoodustuse saamiseks peab selles riigis saadud tulu moodustama 90% kogutulust. „Antud juhul läheb Komisjon aga kaugemale ja taotleb residentide ja mitteresidentide võrdset kohtlemist ka siis, kui 75% tingimus ei ole täidetud ning mitteresident on saanud Eestist ja oma koduriigist ühepalju tulu, kusjuures tal ei ole võimalust kasutada maksusoodustust "kodus",“ ütles Haugas.

Tema sõnul tähendaks see mitteresidentidele väga ulatuslike soodustuste andmist Eesti riigieelarvest ja ministeerium ei ole veel võtnud ühest seisukohta, kuidas selles vaidluses edasi toimida. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=faa83cf2-7ab8-445a-82c2-0c71b6039d3c Loe ka: Peep Kalamäe. „Eesti seadustik diskrimineerib välismaiseid pensioni- ja investeerimisfonde“ Loa ka: „Eesti maksureeglid taas Komisjoni kriitika all“ Loe ka: „Euroopa Komisjon nõuab Eestilt mitteresidentidele makstavate pensionide diskrimineeriva maksustamise muutmist“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus