iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Ministeerium meelitab laevu Eesti lipu alla

Ministeerium meelitab laevu Eesti lipu alla

Rubriik: Postimees

14. veebruari Postimehes kirjutab Hindrek Riikoja, et Majandusministeerium tahab juba järgmisest aastast anda maksusoodustusi rahvusvahelistes vetes Eesti lipu all sõitvatele laevafirmadele, kes säästaksid sellega raha töötajate sotsiaal- ja tulumaksude pealt.

Ministeeriumi plaan puudutab neid laevu ja laevafirmasid, kes tegutsevad rahvusvahelisel turul ning nii saaksid maksusoodustust näiteks kaubalaevade omanikud ja Tallink. Samas Saaremaa Laevakompanii saarte ja mandri vahel liikuvate parvlaevade pealt soodustust ei saaks.Kõik Eestit ümbritsevad riigid on oma laevandusele maksusoodustused juba kehtestanud, kuid Eesti mitte ning seepärast on paljud kodumaised laevaomanikud pannud oma aluse mõne teise riigi lipu all sõitma. Laevu, millele soodustus laieneks, on Eestisse jäänud vaid mõnikümmend ning seda koos Tallinki ja Linda Liinide reisilaevadega.

Kaubalaevu on Eesti registris alles kümmekond, samas kui eelmise kümnendi hakul oli neid üle saja. Eile Tallinki esindajatega kohtunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar möönis, et toetamise eesmärk pole mitte ettevõtete elu lihtsamaks tegemine, vaid uute laevade Eesti lipu alla meelitamine. Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/160206/esileht/siseuudised/192214.php või 16. veebruari Postimehest lk 5.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus