iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Milline on Eesti visiitkaart?

Milline on Eesti visiitkaart?

Rubriik: Äripäev

Ekspeaminister Mart Laar arutleb Äripäevas tulumaksu teemadel.

Mis on maailma poolt vaadates selleks Eesti visiitkaardiks, mille läbi oleme suutnud end taasiseseisvumise järel meeldejäävaks teha? Äsja Tallinnas käinud USA president Georg Bush tõi välja kolm tegu: ühetaoline tulumaks, e-valitsus ning Eesti abi "uutele demokraatiatele", nagu Ukraina ja Gruusia. Bushi esinemist kuulanud KERA-laste (Kekserakond ja Rahvaliit - toim) näod venisid seda kuuldes nii pikaks, et tundus nagu oleks neile veini asemel klaasi äädikat kallatud. On nad ju läbi aegade sõdinud nii ühetaolise tulumaksu kui e-demokraatia vastu ning oma koalitsioonileppes lubanud "progresseeruva tulumaksu" näol õnne Eesti rahva õuele tuua.

Paraku on viimasel ajal keskerakondlaste poolt korduvalt väljendatud lootused ühetaolise tulumaksu lõpust ennatlikud. Ühetaoline tulumaks on lihtne, läbipaistev ja efektiivne. Ta toetab kiiremat majanduskasvu ning aitab madalal hoida tööpuudust. Samas regioonis ja tingimustes asuvaid riike võrreldes on lihtne näha, et ühetaolisele tulumaksule üle läinud riikides on majanduskasv kiirem kui progresseeruva süsteemi juurde jäänud maades.

Tihti on väidetud, nagu vähendaks ühetaoline tulumaks laekumisi eelarvesse. Tegelikult on pilt vastupidine. Juba esimesel maksureformi aastal kogutakse madalamate maksumääradega kokku sama kogus raha kui suurema määraga. Järgnevatel aastatel hakkavad maksulaekumised tänu kiiremale majanduskasvule ning maksude kogumise tõhustumisele aga kiirelt kasvama, vähendades eelarve puudujääki või kaotades selle sootuks.

Paika ei pea ka kinnitus, nagu suurendaks ühetaoline tulumaks ühiskonnas ebavõrdsust. Tegelikult on sotsiaalset ebavõrdsust iseloomustav GINI-koefitsent ühetaolisele tulumaksule ülemineku järel pigem langenud. See kõik on põhjuseks, miks isegi ühetaolise tulumaksu vastu sõdides võimule pürgivad poliitikud sinna jõudes ühetaolise tulumaksu kaotamist tõsiselt ei ürita. Pole ju mõtet tappa kana, kes muneb kuldmune.

Tüüpiliseks näiteks on siin Edgar Savisaar, kes valimistel on teinud progresseeruvast tulumaksust endale valimisratsu, valimiste järel laseb asjadel aga endistviisi minna. Pean tunnistama, et sellise silmakirjalikkuse vastu pole mul midagi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3420/arv_kolumn_uus_342001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus