iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mida tuleks teha, kui FIE äri enam ei õitse

Mida tuleks teha, kui FIE äri enam ei õitse

Rubriik: Maaleht

Olavi Kärsna kirjutab Maalehes, et kui füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) majandamine hakkab alla käima, tuleks esimese abinõuna taotleda avansiliste maksete vähendamist.

Selleks tuleb kirjutada avaldus oma maksu- ja tollikeskuse juhataja nimele. Avaldus peab olema põhjendatud: mis sellel aastal teisiti on, et raha vähem laekub. Siin pole etteantud või “nii on kombeks” põhjendust, vaid kirjutada tuleb nii, nagu on.

Avalduses tuleb ise ette panna, kui palju suudetakse reaalselt maksta. Põhimõtteliselt võib maksuamet ettevõtja ka tulumaksu avansilistest maksetest täiesti vabastada, aga siis peab tema tervisega midagi tõsist lahti olema. On ka tõsimeeli kirjutatud, et raha ju on, aga ei raatsi maksta, sest elada tahaks. Või siis ei ole midagi põhjenduseks toodud.

Sellised avaldused jäävad kindlasti rahuldamata. Ja ei maksa minna vähendamisest niisama rääkima oma klienditeenindajaga, tuleb saata juhatajale kirjalik avaldus.Loe edasi: http://www.maaleht.ee/news/tarbija/seadus/mida-tuleks-teha-kui-fie-ari-enam-ei-oitse.d?id=60940567

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus