iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Mida teha 2009. aastal ettevõtte tulumaksuga?

Mida teha 2009. aastal ettevõtte tulumaksuga?

Rubriik: Postimees

13. aprilli 2006 a Postimehes kirjutavad Alar Oppar ja Paul Tammert, et ettevõtte tulumaksu taastamine ükskõik kui vähesel määral tähendab riigile tohutuid lisakulusid. Seepärast peab Eesti kaitsma oma lihtsat maksusüsteemi ja võtma ettevõtte tulumaksu taastamise asemel kasutusele pigem omandimaksu.

Euroopa Liidu ema-tütarettevõtte direktiiv ja Euroopa Kohtu lahend C-294/99 nõuavad 2009. a 1.

jaanuariks Eesti praeguse tulumaksusüsteemi muutmist. Lisaks sellele ohustab ettevõtte tulumaksu veel teinegi koll – nimelt on juba 2001. aastast liikvel eurodirektiivi eelnõu, mille eesmärgiks on kehtestada kas ühtne Euroopa Liidu tulumaks või vähemalt ühtne maksukohustuse arvestamise kord.Mitu Eesti erakonda on asunud seisukohale, et ettevõtte tulumaks tuleb taastada ehk üle tuleks minna vanale heale Euroopa tulumaksusüsteemile, kuid võimalikult madala maksumääraga. Vaid Reformierakond ja Isamaaliit on pidanud võimalikuks praegust süsteemi säilitada, kuid pole esitanud kindlaid argumente.

Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/130406/esileht/arvamus/198052_1.php või 13. aprilli Postimehest lk 16.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus