iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Metsatööstust kimbutab palgikriis

Metsatööstust kimbutab palgikriis

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas metsatööstuse „hetkeseisust“. Muuhulgas kirjutab ta erametsade majandamisest. Võrumaal asuva ASi Toftan tegevjuht Martin Arula leiab, et peamiseks põhjuseks, mis pärsib erametsade majandamist, on jäik maksusüsteem.

Nimelt käsitletakse puidu müügi puhul maksustatava tuluna kogu tehingu käivet ega võeta arvesse metsa ülestöötamise ja uuendamise kulusid.

"Praegustel tingimustel ei ole erametsa majandamine omaniku jaoks atraktiivne ega majanduslikult kasulik. Paljud metsaomanikud ongi juba oma erametsad maha müünud, sest nad lihtsalt ei tule kõrgete maksude tõttu metsa majandamisega toime," selgitas Arula. Maksu- ja tolliameti teatel ei ole kogu müügitehingu tulu maksustamise väide päris korrektne, sest osa metsaga seotud kulutusi saab kanda ettevõtluse kuludesse ja vähendada sellega maksustatavat tulu sõltuvalt sellest, kas tegu on ettevõtlustuluga või kasuga vara võõrandamisest. Maksustamise alused on mõlemal juhul erinevad, teatas maksuamet.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Erik Kosenkranius tunnistas, et metsaraie on viimasel ajal langustrendis, kuid ainult maksusüsteemiga ta seda probleemi siduda ei tahaks. Kosenkraniuse sõnul ei toeta tänane metsanduse maksustamise süsteem tõesti säästvat metsandust ja tuleks üle vaadata. Oma osa on riiklikel regulatsioonidel, mida uue metsandusseadusega leevendatakse. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3354/uud_uudidx_335406.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus