iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Metsatööstuse päästaks tulumaksuvabastus

Metsatööstuse päästaks tulumaksuvabastus

Rubriik: Äripäev

Mariliis Pinn kirjutab Äripäev Online`is metsa tulumaksuga maksustamisest.

Metsatööstuse muudaks taas aktiivseks tulumaksuvabastus, kirjutas Võrumaa Teataja. Metsanduse arengukava järgi saaks Eestis raiuda kuni 12 miljonit tihumeetrit metsa, kuid tegelikult piirdub aastane raie viie miljoni tihumeetriga. „Juurdekasvust vaid pool raiutakse ja see pole mõistlik,” sõnas Arula. Omanike vähene huvi metsalangetamise vastu on Arula hinnangul tingitud ebasoodsast tulumaksusüsteemist.

See ei luba raiumiseks tehtud kulutusi majandaja kuludesse arvestada, mistõttu tuleb tulumaks tasuda kogu tulu, mitte saadud kasumi pealt. Kuna metsaraiumine ei ole kõrgete maksude tõttu kasulik, eelistavad metsaomanikud Arula sõnul metsa pigem pangale pantida, kui rahaks teha. „Pooldan täielikku tulumaksuvabastust. See ei tooks kaasa üleraiet,” ütles Arula.

Pehmem moodus oleks tema sõnul metsast saadud puhaskasumi, mitte tulude maksustamine. „See on sõnum, mida oleme juba tüütuseni rääkinud,” sõnas Eesti metsatööstuse liidu juhatusse kuuluv Arula. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=cd3cb20d-6cc1-41c1-825a-af08baf6d2e4 Mets ja maksud oli ka 2007. a märtsi MaksuMaksja kaaneteemaks.

Vt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus