iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Metsa ostjad ja müüjad peavad esitama andmed Maksu- ja Tolliametile

Metsa ostjad ja müüjad peavad esitama andmed Maksu- ja Tolliametile

Rubriik: MTA

1. jaanuarist 2007 kehtima hakanud uute õigusaktide (uue metsaseaduse ning keskkonnaministri määruse nr. 84) kohaselt on mitmeid muudatusi raieõiguse ja metsamaterjali andmete esitamisel.

Kuni käesoleva aastani pidid metsaga tegelevad äriühingud esitama info metsatehingute kohta kahele ametkonnale - metsamaterjali omandamise kohta maksuhaldurile ning raieõiguse ja metsamaterjali müügi kohta asukohajärgsele keskkonnateenistusele. Alates 2007.

aastast tuleb kõigil raieõiguse ja metsamaterjali müüjatel ning ostjatel esitada teatis kvartali jooksul müüdud või ostetud raieõiguse või metsamaterjali kohta Maksu- ja Tolliametile. Raieõiguse ning metsamaterjali müügi- ja ostutehingute teatise peavad esitama kõik juriidilised ja füüsilised isikud, kes on müünud või ostnud metsamaterjali või raieõigust. Teatis esitatakse Maksu- ja Tolliametile müügi- või ostutehingu sooritamise kvartalile järgneva kuu 10. kuupäevaks.

Esimest korda esitatakse teatis 2007. aasta esimeses kvartalis tehtud raieõiguse või metsmaterjali ostu- ja/või müügitehingute kohta 10. aprilliks 2007. Raieõiguse ning metsamaterjali müügi- ja ostutehingute teatist saab esitada e-maksuameti kaudu või pabervormil.

Pabervormi (vorm RMMOMT) ja märkused vormi täitmiseks leiate Maksu- ja Tolliameti veebilehelt. Metsamaterjali teatise elektroonilise esitamise võimalus on e-maksuametis alates aprilli algusest, samaks ajaks valmib ka xml-faili laadimise programm. Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=5072

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus