iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Meie võimalused ja valikud, kui majanduskasv on miinusmärgiga

Meie võimalused ja valikud, kui majanduskasv on miinusmärgiga

Rubriik: Äripäev

Rahandusminister Ivari Padar kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et järgmise, 2009. aasta riigieelarve on Riigikogule arutamiseks üle antud. Võib kahtluseta tõdeda, et eales varem pole eelarve koostamine nii palju avalikke diskussioone ja eriarvamusi tekitanud kui sel aastal.

Varasemate aastate tormiline majanduskasv Eestis on praeguseks peatunud ning kahekohalised kasvunumbrid asendunud nukra miinusega. Kuigi Eesti on praegu majanduslanguses, ei saa siiski öelda, et tegemist oleks kriisiga.

Meie lähedal, Põhjamaades, puhkes praegusele globaalsele kriisile sarnane olukord 18 aastat tagasi. Soomes kestis majanduslangus kokku kolm aastat, ulatudes halvimal aastal suisa üle kuue protsendi. Tööpuudus kerkis järjest viis aastat, ulatudes halvematel päevadel 18 protsendini. Sellised on kriisi parameetrid.

Meie maksukeskkond on juba praegu soodsamaid Euroopas ning sealt täiendavat impulssi leida on keerukas. Töötamise maksustamise osaline kergendamine ning varanduse maksustamise tõstmine võiksid samuti olla mõistlikud lahendused nii majanduse elavdamise kui ka riigi rahanduse stabiilsuse parandamiseks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4114/arv_kolumn_uus_411401.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus