iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Meerits: hoiuste maksustamine on õige asi!

Meerits: hoiuste maksustamine on õige asi!

Rubriik: Äripäev

Kaisa Tahlfeld kirjutab ÄP Online`is, et investorite liidu juhatuse liikme Heldur Meeritsa sõnul on pankade poolt siiani maksuvabad olnud intressid põhjustanud vabaturu konkurentsi moonutamise.

"Tuleb tunnistada, et mistahes pankade poolt makstavad intressid on olnud maksuvabad, mis on kaasa toonud vabaturu konkurentsi moonutamise. Nende intressivabade hoiuste külge on pangad monteerinud tooteid, mis on tavapärasest hoiusest väga kaugel. See, et panga hoiuseid maksustatakse analoogiliselt kõigi teiste asjadega, on õige asi! Lõviosa tulust saavad inimesed kätte investeerimiskontode kaudu,” kommenteeris Meerits riigi plaani maksustada investeerimishoiuse intress.

Uus riigi eelnõu annab võimaluse investeerimiskontode kaudu väärtpaberiinvesteeringutest saadud tulu maksuvabalt reinvesteerida. Maksukohustus on sarnaselt kehtiva ettevõtete tulumaksusüsteemiga lükatud edasi ajale, kui tulu võetakse investeerimiskontolt välja tarbimisse. Samas ei kehti soodustus väljapoole Euroopat jäävatele aktsiatele. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=d28ce395-f8a1-4975-9733-bd1a7baf062f Loe ka: „Silvia Kruusmaa.

Riik tahab inimeste hoiuseintressid maksustada“: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=35bf3d61-c0a9-4d03-bb71-1ea3a90159df Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõud

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus