iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Me ei tohi puusalt tulistada

Me ei tohi puusalt tulistada

Rubriik: Äripäev

Urmas Klaas kirjutab Äripäeva arvamusküljel Reformierakonna vaadetest riigieelarve kokkupanemisel.

Me eelistame uutele maksudele riigi kulutuste piiramist. Reformierakond tegi ettepaneku kärpida riigiaparaadi tegevuskulusid 8 protsenti, sellega võidame 1,3-1,6 miljardit krooni. Loodan väga, et sellesse ettepanekusse suhtuvad tõsisemalt ka meie koalitsioonipartnerid. Reformierakonna kindla veendumuse järgi tuleb loobuda käibemaksu soodusmäärade huupi jagamisest.

Mida vähem neid on, seda parem. Ettevõtlusorganisatsioonide seisukoht, et erisused on vaid siis põhjendatud, kui vastav valdkond on rahvusvahelises konkurentsis ning konkurentidest naabrid neid erisusi kasutavad, on minu arvates mõistlik. Meie analüüsi järgi tooks soodusmäärade kaotamine riigieelarvesse 1,3 miljardit krooni. Meie üks ettepanek on vajadusel säilitada ettevõtete tulumaksusüsteem praegusel kujul - avansiliste maksete kohustus tuleb tühistada, mille efekt riigieelarvele on 1,2 miljardit krooni.

Riigi kui ettevõtluskeskkonna üks suurim väärtus on stabiilne ja hüvede loojat soodustav maksukeskkond. Sotsiaalmaks on tõsine koormus just väikestele ettevõtetele, mida meil on suurem osa, ning meie ettepanek on alates 2010. aastast kolme Eesti keskmise palga suuruse ülempiiri kehtestamine. See oleks impulss motiveerimaks uusi töökohti looma.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4082/arv_kolumn_uus_408201.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus