iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Märtsi MaksuMaksjas sotsiaalmaksuga seotud valupunktid

Märtsi MaksuMaksjas sotsiaalmaksuga seotud valupunktid

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber keskendub sotsiaalmaksuga ja sotsiaalkindlustuse finantseerimisega seotud probleemidele, millest mõnele on ajakirjanduses rohkem tähelepanu pööratud, mõni aga jäänud laiema tähelepanuta.

Haigushüvitise osas FIE-dele palgatulu saajatega võrdse kohtlemise tagamiseks on valmistatud mitmeid eelnõusid ja need ka tagasi lükatud. Viimati juhtus see jaanuari lõpus. Ainus, mis aja jooksul muutub, on see, et eelnõu oponentide põhjendused muutuvad aina küünilisemateks ja jaburamateks. Niikaua kui FIE on terve, maksab ta sotsiaalmaksu samamoodi nagu palgatöötaja, kui ta aga haigeks peaks jääma, siis kehtivad tema jaoks hoopis teised reeglid.

MaksuMaksja toob ära ajakirjaniku ja telesaate „Puutepunkt“ produtsendi Tiina Kangro artikli, mis käsitleb kavandatava töövõimetuse süsteemi reformi puudujääke nii abivajajatele abi osutamise kui üldise kulu osas kõigile maksumaksjatele. Samuti on lugejateni toodud kokkuvõte Riigikontrolli auditiaruandest, milles uuriti, kas riik tagab pensionisammaste tõhusa toimimise, ning anti soovitusi riigi pensionisüsteem jätkusuutlikumaks muutmiseks. Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu asutaja Andrus Järve arutleb Eestis ettevõttepensioni (tööandjapensioni) rakendamise võimaluste üle, mida mujal Euroopa Liidus ja OECD riikides aktiivselt kasutatakse kehtiva pensionisüsteemi toetava tööriistana. Audiitorbüroo PricewaterhouseCoopers maksukonsultant Ain Veide annab ülevaate Euroopa Kohtu otsusest, milles vaieldi sisendkäibemaksu mahaarvamise õiguse kohta olukorras, kus pöördmaksustamise erikorra asemel kohaldati ekslikult maksustamise tavakorda, mille tagajärjel tasus ostja müüjale nõuetele mittevastava arve alusel alusetult käibemaksu, mida ostja soovis maha arvata sisendkäibemaksuna.

Advokaadibüroo Lentsius & CASUS advokaat Sandra Ojaperv puudutab oma artiklis äriühingu äriregistrist kustutamise ja registrisse ennistamise problemaatikat. Kui varasemalt on Riigikohus olnud seisukohal, et puudutatud isikul puudub registrimenetluses õigus kaevata kandemääruse peale, millega registripidaja rahuldab kandeavalduse, siis artiklis vaatluse alla tuleva kohtuotsusega laiendas Riigikohus puudutatud isiku kaebeõigust oluliselt. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumist paberkandjal.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus