iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Märtsi MaksuMaksjas kokkuvõtte kuu maksuteemadest

Märtsi MaksuMaksjas kokkuvõtte kuu maksuteemadest

Rubriik: EML

Viimase kuu jooksul on maksuteemad olnud sagedasti paljude meelel ja keelel, selleks on (mitte ainult) MTA oma tegevusega ka piisavalt põhjust andnud. Värskes numbris ongi kokku kogutud tsitaadipopurrii, mis illustreerib meie maksumaastikul toimuvat – läbisegi põimuvad uued ja vanad valimislubadused, ametiautode kontrollimine, maksuametnike enda autopark, meenutused oodatud maksulangetustest ja ootamatutest maksutõusudest jne.

EML juhatuse liige Lasse Lehis annab ülevaate ametiautode maksustamise ajaloost. Tegijad teavad, et ametiautode maksustamise ei alanud sugugi mitte 2014. aastal, vaid selleteemalised uudised lähevad ajas tagasi kuni 1998.

aastani. Kõige „kuulsusrikkam“ samm autode maksustamise ajaloos oli kahtlemata 2009. aastal toimunud erisoodustuse hinna kahekordistamine, mille tulemusena maksulaekumised sugugi ei kasvanud, vaid hoopis vähenesid. Üks rumal mõte on riigikassa jätnud kuue aastaga ilma 36 miljonist eurost.

Loe artiklit EML kodulehel siit. Sama artikkel ilmus lühendatud kujul ka 25.02.2015 Delfi Ärilehes, vt siit Teises maksupoliitika ajalugu puudutavas loos meenutab Lasse Lehis seda, kuidas koalitsioonilepingutes lubatakse maksude langetusi, aga maksutõusud sinna juurde ja vahele tekivad alati justkui iseenesest. Makse lagetavad paid poliitikud, aga makse tõstavad agarad ametnikud, euroliidu ettekirjutused või ehmatav eelarvepuudujääk. Loe artiklit EML kodulehel siit.

Sama artikkel ilmus lühendatud kujul ka 23.03.2015 Delfi Ärilehes, vt siit EML juhatuse liige Martin Huberg kommenteerib ühe Rahandusministeeriumi kõrge ametniku kirjutist tarbesõidukite ja sõiduautode eristamisest. Kuigi ettevõtjad on juba üle aasta pidanud taluma petisteks tembeldamist, on innukas ametnik seekord läinud nii kaugele, et hakanud sõiduautosid võrdlema piiblitegelastega. EML on saanud oma liikmetelt hulga pahaseid kirju ja telefonikõnesid uue statistika aruande kohta. Kuna EML juhatuse liige Martin Huberg osutus ka ise valituks nende õnnelike hulka, kes pidid töötasu struktuuri aruannet täitma, ei pidanud ta paljuks jagada lugejaga oma muljeid selle pealtnäha lihtsa aruande täitmisest.

EML pöördus ka õiguskantsleri poole, kes oma vastuses paraku leidis, et kõik on seadustega kooskõlas. Loe artiklit EML kodulehel siit. EML kirja ja õiguskantsleri vastust loe siit. Avaldame kokkuvõtte 2014.

aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil auhinnalise koha saanud Rainer Loopere tööst investeerimiskonto kasutamise kohta eraisiku väärtpaberitehingutes. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus