iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Märtsi MaksuMaksja vaatab käibemaksu tulevikku

Märtsi MaksuMaksja vaatab käibemaksu tulevikku

Rubriik: EML

Värske number toob lugejateni Euroopa Komisjoni välja antud rohelise raamatu käibemaksu tuleviku kohta, milles sõnastatud tulevase käibemaksusüsteemi prioriteedid. EML kinnitab, et tegemist on väärt lugemisvaraga. Paljud probleemid, millest euroametnikud kirjutavad, peaksid ka Eesti maksumaksjatele tuttavad olema.

Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja Tõnis Elling annab ülevaate Riigikohtu olulisematest seisukohtadest ettevõtluses rakendatava tavapärase hoolsuskohustuse kohta. EML vanemjurist Martin Huberg käsitleb Riigikohtu otsust, mis puudutab nõude loovutamise ja võla ülekandmisega seotud käibemaksuprobleeme.

Ta toob välja ka Euroopa Kohtu selgitused ning käibemaksukorüfeede kommentaarid sellele. Tartu Ülikooli tsiviilõiguse lektor ja advokaadibüroo Concordia jurist Andres Vutt tutvustab 1. jaanuaril 2011 jõustunud järjekordseid äriseadustiku olulisemaid muudatusi, millega jõustati nn konkurentsivõimelise osaühingu reeglistik. Selle keskseks märksõnaks on võimalus asutada osaühing sissemakseid tegemata.

Lisaks annab ta omapoolsed soovitused, kuidas neid mõistlikult kasutada. Taas on MaksuMaksjas põhjust kirjutada maamaksust. EML juhatuse liige Lasse Lehis kirjutab sellest, et Tallinn on aastaid venitanud maamaksu andmete korrastamisega ning ei ole võimaldanud saata maksuteateid korteriomanikele. Selle tulemusena võis suur hulk inimesi ilma jääda seadusega neile ette nähtud maksusoodustustest.

Selles numbris tuleb juttu ka Justiitsministeeriumi plaanist hakata osutama tasulisi raamatupidamisteenuseid ning noorte emade probleemidest teise pensionisambaga. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus