iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Margus Mihkels: moodne roosa klassiviha

Margus Mihkels: moodne roosa klassiviha

Rubriik: Postimees

Margus Mihkels kirjutab Postimehes, et oivalise Endel Pärna mängitud majordoomus Archibald korrutas filmis «Savoy ball» surematuks sõnad «Suurepärane, kuid siiski mitte lootusetu!» Need sõnad sobivad pagana hästi sotside totaka idee kohta nõuda võimsama kui 139-kilovatise mootoriga autode omanikelt luksusmaksu, kuni pöörased viis tuhat krooni kuus.

Autode maksustamine pole paha mõte. Autoga sõitmine ei ole õigus, vaid privileeg, ja see tuleb kas välja teenida või osta. Saab ka järelmaksuga.Miks peaks koormist nõudma võimsuse järgi?

Ja veel mingist piirist alates? Kas moodsad roosad ideed – vabandan, ei ole värskeid müürilehti lugema sattunud ega kõnekoosolekutel taskupõhjas rusikaid rullimas käinud – väidavad, et on võrdsed ja siis natuke vähem võrdsed, kes makse maksma peavad? Ja kuidas on välja rehkendatud, et just 139 (sic!) kilovatist võimsama mootoriga auto pidaja on see kröösus, kes oma olemasolu hüvitama peab? Sotside Indrek Saare ja Hannes Rummi jutu – et maksuteated tervitaks S-klassi Mercedeste, Jaguarite ja Hummerite omanikke – järgi ei oska lähteandmeiks arvata küll muud kui labast klassiviha.

Hea veel, et ei taheta karistada inimesi selle eest, et nad hästi teenivad, ja maksustada kallimaid kui näiteks 673 284 krooni maksvaid autosid.Loe täpsemalt:http://www.postimees.ee/120508/esileht/arvamus/329787.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus