iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Manhattanile autoga minek läheb maksu alla

Manhattanile autoga minek läheb maksu alla

Rubriik: Postimees

Neeme Raud (New York, ETV-ER) kirjutab Postimehes, et Londoni linnpea Ken Livingstone propageeris New Yorgis maailma suurlinnajuhtide kliimafoorumil linnasüdametes sissesõidutasu kehtestamist. Tema New Yorgi ametivend Michael Bloomberg võtab asja tõsiselt.

Kui Bloomberg aprillis maapäeval esimest korda Manhattani automaksust rääkis, kõlas üsna palju kriitikat. Milleks uus tasu, kui New Yorgi südamesse sõit on juba niigi kallis – enamik juhte peab ju maksma kas jõealuste tunnelite või sildade kasutamise ning seejärel soolast hinda ka parkimise eest? Londoni meer Ken Livingstone kehtestas Londonis nn ummikumaksu juba nelja aasta eest.

Ettevõtmise edukus innustas teda tänavu veebruaris tasulise sõidutsooni suurust kahekordistama. Livingstone märkis New Yorgis peetud kõnes, et pärast seda, kui Londoni keskus autodele luksustsooniks muudeti, on seal liiklusummikuid vähenenud 20 protsendi võrra ja toonud paljud linlased rattasadulasse, märgatavalt on kasvanud ka ühistranspordi kasutajate arv. Automaks on Livingstone’i sõnul osutunud edukaks lisaks Londonile Stockholmis ja Singapuris. Oma New Yorgi kolleegil soovitas ta lihtsalt ignoreerida kõiki neid, kes linnapea võimalikust poliitilisest enesetapust räägivad.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170507/esileht/valisuudised/261159.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus