iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuvõlad kasvavad

Maksuvõlad kasvavad

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et sotsiaalmaksuvõla kogusumma on tänavu kasvanud ligi 20 protsenti, ulatudes augusti lõpus 1,05 miljardi kroonini. Maksuameti sõnul moodustas sotsiaalmaksuvõlg maksuvõla kogusummast üle veerandi ehk 27 protsenti. Samas on ligi 18 protsenti kasvanud ka sotsiaalmaksu laekumine.

«Praeguses majandusolukorras ei saa rääkida võlgade kasvust vaid ühe maksu osas,» selgitas maksuameti tulude osakonna maksuvõlgade sissenõudmise talituse juhataja Kerly Lillemets. Näiteks jääb mitmetel juhtudel lisaks sotsiaalmaksule tasumata käibemaks, hätta jäädakse töötuskindlustus- ja kogumispensionimaksetega.

Üldse on tasumata maksukohustusi Lillemetsa sõnul ca 3,85 miljardit krooni, millele lisandub intressivõlg. Maksuvõlglaste koguarv ei ole rahandusministeeriumi andmeil siiski muutunud. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=32276

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus