iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuvabastus lõi metsaomanikud kahte lehte

Maksuvabastus lõi metsaomanikud kahte lehte

Rubriik: Äripäev

Väinu Rozental kirjutab Äripäevas, et Riigikogus heaks kiidetud tulumaksuseaduse parandus, mis annab FIEdest metsaomanikele umbes kahe autokoorma metsamaterjali müümisel tulumaksuvabastuse, ei too toormeturule loodetud lisapalki, vaid paneb metsaomanikud ebavõrdsesse olukorda.

Riigikogu võttis eelmise nädala neljapäeval vastu tulumaksuseaduse muutmise seaduse, mis vabastab järgmise aasta alguses FIEdest metsaomanikud aastas 45 000 krooni ulatuses tulumaksust. "Seaduseparandus ei laiene enamikule erametsaomanikele, kes peavad endiselt kogu metsamaterjali müügikäibe pealt tulumaksu tasuma," kommenteeris Eesti Metsatööstuse Liidu tegevjuht Andres Talijärv. "Väheusutav, et erametsaomanik, kellel on metsa suhteliselt vähe ja kes ehk kümne aasta jooksul korra tehingu teeb, hakkab end seepärast FIEks vormistama. Tal on lihtsam jätta oma mets raiumata või otsida võimalust müüa metsamaterjal pabereid vormistamata." Eesti Erametsaliidu tegevdirektori Ants Varblase andmeil on Eestis üle 50 000 erametsaomaniku, neist FIEna majandab oma metsa vaid 3000-4000.

"Kui arvestada, et PRIA kaudu taotleb põllumajandustoetusi umbes 19 000 inimest, kellest enamik on FIEd ja ilmselt omavad ka metsamaad, on ikkagi ligi kaks kolmandikku erametsaomanikest tulumaksusoodustuse saajate ringist väljas," arvutas Varblane. "See on selge ebavõrdsus ja me ei lepi sellega." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3621/uud_uudidx_362109.html Tutvu tulumaksuseaduse muudatustega siin.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus