iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuvaba luksus?

Maksuvaba luksus?

Rubriik: Äripäev

Villy Paimets kirjutab Äripäevas, et rahvasuu räägib, et kui ettevõtte auto ARKis veoautona arvele võtta, ei pea selle isiklikuks otstarbeks kasutamiselt erisoodustusmaksu maksma.

Kuid miks üldse arvatakse, et veoauto puhul ei pea erisoodustusmaksu maksma? Maksu- ja Tolliamet kinnitabki, et vahet pole, kas töötaja käsutusse on antud sõidu- või veoauto, maksu maksma peab ikka. Samas tunnistab üks maksuametnik, et kui auto tehnilises passis on kirjas N-kategooria ehk veoauto, võib tõesti juhtuda, et rohkem sellele autole maksualast tähelepanu ei pöörata. Sama kinnitavad kõikvõimalikud interneti autofoorumid.

Kastiga maasturitest kõige luksuslikuma, 400 000kroonise alghinnaga Nissan Navara müüja Fakto Auto tegevjuht Urmas Kirtsi arvates veoautona registreerimise võimalus väga suur müügiargument ei ole. "Ei, ma ei ütleks, et see mingi müügiargument oleks, kus siin võit oleks? Käibemaksu saab tagasi ka sõiduautolt, erisoodustusmaksu maksma või sõidupäevikut pidama peab ka selle autoga," arutleb Kirtsi. "Eks need, kes seda osta tahavad, ostaksid selle niikuinii." Kuid Kirtsigi nõustub, et jutud erisoodustusmaksust vabanemisest on üsna levinud: "No nii nad räägivad jah, olen seda juttu kuulnud.

Nojah, eks maksuametil ole muidki asju ajada." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3753/uud_uudidx_375312.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus