Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksuvaba luksus?

Maksuvaba luksus?

Rubriik: Äripäev

Villy Paimets kirjutab Äripäevas, et rahvasuu räägib, et kui ettevõtte auto ARKis veoautona arvele võtta, ei pea selle isiklikuks otstarbeks kasutamiselt erisoodustusmaksu maksma.

Kuid miks üldse arvatakse, et veoauto puhul ei pea erisoodustusmaksu maksma? Maksu- ja Tolliamet kinnitabki, et vahet pole, kas töötaja käsutusse on antud sõidu- või veoauto, maksu maksma peab ikka. Samas tunnistab üks maksuametnik, et kui auto tehnilises passis on kirjas N-kategooria ehk veoauto, võib tõesti juhtuda, et rohkem sellele autole maksualast tähelepanu ei pöörata. Sama kinnitavad kõikvõimalikud interneti autofoorumid.

Kastiga maasturitest kõige luksuslikuma, 400 000kroonise alghinnaga Nissan Navara müüja Fakto Auto tegevjuht Urmas Kirtsi arvates veoautona registreerimise võimalus väga suur müügiargument ei ole. "Ei, ma ei ütleks, et see mingi müügiargument oleks, kus siin võit oleks? Käibemaksu saab tagasi ka sõiduautolt, erisoodustusmaksu maksma või sõidupäevikut pidama peab ka selle autoga," arutleb Kirtsi. "Eks need, kes seda osta tahavad, ostaksid selle niikuinii." Kuid Kirtsigi nõustub, et jutud erisoodustusmaksust vabanemisest on üsna levinud: "No nii nad räägivad jah, olen seda juttu kuulnud.

Nojah, eks maksuametil ole muidki asju ajada." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3753/uud_uudidx_375312.html