iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksutõusud korvavad hädavajadusi

Maksutõusud korvavad hädavajadusi

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et pärast kolmapäeval langetatud ränki maksuotsuseid võis valitsus eilsel kabinetiistungil hakata arutama seda, kuhu uuel aastal maksutõusudest laekuvat lisaraha suunata.

«Meie otsingute vili on praegu see, et riigi tulud suurenevad 3,5 miljardi krooni võrra. See lubab leevendada kõigi ministeeriumide hädapäraseid ja elementaarseid vajadusi,» ütles rahandusminister Ivari Padar pärast istungit, kus vaadati läbi ministeeriumide ja põhiseaduslike institutsioonide esitatud lisataotlused. Padari sõnul tuleb enamik lisamiljardeid suunata sotsiaalminister Maret Maripuu haldusalasse, kus seis on kõige nukram. Hariduse eelarves laiub minister Tõnis Lukase sõnul 900 miljoni kroonine puudujääk ja siseminister Jüri Pihl vajab hädasti 400 miljonit lisakrooni.

Riigikassasse toovad raha juurde maksureformi seiskamine ning mitmed aktsiisi- ja maksutõusud. Näiteks käibemaksuerisuste kaotamisest ja osa soodusmäärade kergitamisest loodab valitsus 2009. aastal kokku saada 658 miljoni krooni eest lisatulu. Viina-, õlle ja veinijoojad maksavad aga järgmisel aastal aktsiise 150 miljoni krooni võrra enam.

Järjekordsel eelarvedebatil oli jutuks ka järgmise aasta investeeringute kava. Mitmete hinnangute järgi on võimalik osa sinna kirja pandud ehitustest edasi lükata ja nii raha säästa. Peaminister Andrus Ansip soovitas ministritel nädalavahetusel vastavad paberid kriitilise pilguga üle vaadata. Esmaspäeval jätkub valitsusliidus ka põhimõtteline vaidlus automaksu kehtestamise üle, vastandlikel positsioonidel on Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=32853 Loe ka: „Valitsus tõstab gaasi ­aktsiisi 300 protsenti“: http://www.postimees.ee/?id=32850 Loe ka Postimehe juhtkirja: „Kaks eri valitsust“: http://www.postimees.ee/?id=32867Loe ka SL Õhtulehest: „Maagaasi aktsiisitõus suretab kodumaise kurgi“: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=295504

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus