iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuterminaator 2 valmistub tulekuks

Maksuterminaator 2 valmistub tulekuks

Rubriik: Äripäev

8. märtsi Äripäevas kirjutavad Anne Oja ja Martin Hanson, et Maksu- ja tolliameti juhi konkursil on sõelale jäänud kontrollorganeid esindavad Enriko Aav ja Raivo Sepp.

Küsitletud maksuametnike sõnul kardetakse ametis, et liisk langeb pigem riigiprokurör Raivo Sepa kui maksuametniku Enriko Aava kasuks. Kuna Sepp tuleks maksuametnikke juhtima väljastpoolt maja ning sellega võivad kaasneda tõsisemad ümberkorraldused, valitseb töötajate seas minnalaskmise meeleolu.Ükskõik, kumb kahest kandidaadist ametisse asub, võib nende tausta teades juhtuda, et eelmise juhi Aivar Rehe ajal pehmeks teenindusasutuseks muutunud maksuametist saab taas pigem raudne rusikas ehk maksuterminaator.Mõlema mehe kohta on avalikkusel vähe infot. On vaid teada, et peaaegu kogu Enriko Aava tööelu on möödunud maksuameti koridorides.

Algul Kohtla-Järvel, edasi maksuameti keskasutuses, kus tema kätte usaldati üleriigilise tähtsusega uurimised.Aav on korteriühistu Niine 2a juhatuse liige. Ettevõtetes tal osalusi pole, samuti puudub kinnisvara. Tema konkurendile Sepale kuulub korter Kuressaares ja üks kinnistu Saaremaal.Raivo Sepp alustas tööd prokuratuuris ülikoolipäevil, töötades Tartu maakonna prokuratuuris ühiskondliku abilisena. Tartu ülikooli õigusteaduskonna lõpetas ta 1991.

aastal koos praeguse õiguskantsleri Allar Jõksi ja endise peaministri Juhan Partsiga. Hiljem siirdus Sepp uurijaks Võru maakonna prokuratuuri, kus tõusis peatselt vanemuurija kohale.Rahandusminister Aivar Sõerd teatas eile väga lakooniliselt: "Kõrgemate ametnike konkursi atesteerimise komisjon ei ole veel oma tööd lõpetanud ja selles staadiumis ei pea ma võimalikus antud teemat kommenteerida."Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3153/uud_uudidx_315303.html?e=mc2&leht_id=3153 või 8. märtsi Äripäevast lk 4-5.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus