iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuteemaliste uurimistööde võistluse tulemused 2006

Maksuteemaliste uurimistööde võistluse tulemused 2006

Rubriik: EML

Elavdamaks avalikkuse huvi põhjalikumalt analüüsida seoseid maksuteooria, maksupoliitika ja maksustamise praktiliste rakenduste vahel ning julgustamaks sellealaste uurimustega tegelemist, korraldas Eesti Maksumaksjate Liit (EML) seitsmendat aastat maksuteemaliste uurimistööde võistluse. Võistlusele laekus kokku 11 tööd. Võistlustöid hindas EML juhatuse ja nõukoja liikmetest koosnev komisjon.

I koha ja 10000 krooni suurune auhind otsustati anda käesoleval aastal Sisekaitseakadeemia maksukorralduse eriala lõpetanud Tiiu Albinile töö „Füüsilise isiku residentsuse määramine maksulepingutest lähtuvalt” eest.II koha ja 5000 krooni suuruse auhinna saab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Mart Angerjärv töö eest „Õiguse üldpõhimõtted Euroopa Kohtu käibemaksuõiguse alases praktikas”.III koht ning 2500 krooni suurune auhind omistati Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud Tambet Graubergile töö „Juriidilise isiku juhatuse liikme vastutus maksuvõla eest”.

Ergutusauhinna (ajakirja MaksuMaksja aastatellimus) saajateks on Ave Keskel, Eret Aun, Inga Klauson, Mariann Raudmets ja Olga Lavrova. Lisaks eelpoolnimetatud töödele käsitlesid võistlusele esitatud tööd ka reisiteenuste maksustamist käibemaksuga, pakendiaktsiisi rakendamist, maksualast informatsioonivahetust, tax-free kaubanduse olemust, ümbrikupalkade maksmise ennetamist ja tuvastamist, aktsiisikauba kao maksustamist, maksulepingute rakendamist äriühingute maksustamisel kui ka 2000. aasta äriühingute tulumaksureformi. „Konkursi iseloomustab esitatud tööde aasta aastalt laienev analüüsitavate teemade ring ning uurimistööde kvaliteedi oluline tõus.

Võistluse korraldamise kaudu soovime jätkuvalt anda oma panuse üliõpilaste poolt tehtud töö väärtustamisse” ütles EML juhatuse liige Erki Uustalu. EML nõukoja esimees ning Tartu ülikooli finantsõiguse dotsent dr. iur. Lasse Lehis lisas, et „Uurimistööd peaksid avardama nii riigi kui ka maksumaksjate silmaringi selles osas, miks me maksunduses midagi teeme ning kas ja kuidas saaksime seda paremini teha”.

Auhindade üleandmine toimub 29. septembril 2006. toimuval EML aastakonverentsil. Kõik võistlustööd tehakse huvilistele kättesaadavaks maksumaksjate liidu raamatukogus ning parimate tööde kokkuvõtted avaldatakse ajakirjas MaksuMaksja.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud laiapõhjalise liikmeskonnaga mittetulundusühing, mille eesmärk on kaitsta Eesti maksumaksjate huve ja õigusi, taotleda optimaalset maksukoormust ning jälgida kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. EML ühendab üle 2400 liikme. Täiendav informatsioon:Õnneli VarendTegevjuhtEesti Maksumaksjate LiitAhtri 6A, Tallinn 10151Telefon: 626 4191E-mail: onneli@maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus