iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksusoodustuse latt ettevõtjaile ületamatu

Maksusoodustuse latt ettevõtjaile ületamatu

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et Eestis pole ühtegi ettevõtet, kes vastaks elektriaktsiisi soodustuse kriteeriumidele.

Järgmisel aastal jõustuv aktsiisiseadus võimaldab väiksemat elektriaktsiisi ettevõtetele, kelle toodangu väärtusest moodustab suure osa elektri hind. Kui ELi direktiivis on piiriks 3 protsenti, siis Eesti on selleks kehtestanud vähemalt 50 protsenti. Nagu selgus, pole sellise näitajaga ettevõtet Eestis olemas. "Ma ei tea, kust sellist ettevõtet üldse otsida.

See võib heal juhul olla mingi suur Hiina tohutult ebaefektiivne alumiiniumikombinaat," laiutas majandusminister Juhan Parts käsi. "Ka mina usun, et sellist ettevõtet on Eestis väga raske leida," möönis rahandusminister Ivari Padar. Vastuse küsimusele, kust see number pärit on või miks üldse kehtestati, jäi rahandusminister võlgu. Küsimus olevat pigem selles, kas ettevõtetele sellist maksuerisust üldse teha, kuna seni on igasuguseid erisusi ja keerukusi välditud nii palju kui võimalik.

Majandusministeeriumi analüütikute hinnangul seab selline seadus mitmed rahvusvahelisel turul tegutsevad Eesti ettevõtted halvemasse konkurentsiolukorda võrreldes analoogsete ettevõtetega teistes Euroopa Liidu riikides. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3777/uud_uudidx_377707.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus