iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksusoodustuse kava kogub vastaseid

Maksusoodustuse kava kogub vastaseid

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et Reformierakonna plaan anda suurt palka saavatele spetsialistidele sotsiaalmaksusoodustust tekitab vastuseisu peaaegu kõigis parteides.

Eesti mõistes suurt tasu saavate spetsialistide eest ei peaks tööandja alates teatud palgasummast enam sotsiaalmaksu tasuma. Soodustus aitaks partei hinnangul hoida eestlastest kõrgspetsialiste kodumaal. Kui riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse hinnangul võiks sotsiaalmaksust vabastada selle osa palgast, mis on 30 000 kroonist kõrgem, siis teise reformierakondlase Jürgen Ligi hinnangul võiks piir alata 50 000 kroonist. Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori arvates pole aga õige, et rohkem teenivad inimesed tasuvad vähem makse.

Tema sõnul toetaksid nad ettepanekut vaid siis, kui Reformierakond oleks nõus täiendava tulumaksuastmega. «Kipun kartma, et nad on vastu,» nentis Nestor. Riigikogu Roheliste fraktsiooni aseesimees Marek Strandberg leidis, et sotsiaalmaksu ülempiiri kehtestamine ei tohiks langeva tulumaksu korral lisatungi majanduse edendamiseks tekitada. «Eks selline maksukink on tööandjale ja kõnealuse erakonna toetajale kindlasti meelepärane,» nentis ta.

IRLi peasekretär Margus Tsahkna tunnistas aga, et sotsiaalmaksuplaan on üks IRLi ideedest, mida Reformierakond on asunud toetama. «Ettepanekul on jumet, aga küsimus on, milline on tööandjale vajalik piir – kas 30 000 või mõni muu summa?» lausus ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/100608/esileht/majandus/335902.php Sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine on eesmärgina ka Eesti Maksumaksjate Liidu maksuplatvormis. Vt maksuplatvormi siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus