iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksureformi külmutamine on põhiseadusevastane

Maksureformi külmutamine on põhiseadusevastane

Rubriik: Äripäev

Martin Huberg, Eesti Maksumaksjate Liidu vanemjurist, kirjutab Äripäevas, et tulumaksumäärade langetamine ja maksuvaba tulu suurendamine ei ole mitte lihtsalt valimislubadus, vaid kehtiv seadus. Põhiseaduse paragrahvist 10 tuleneb õiguspärase ootuse põhimõte.

Riigikohus on seda ühes 1994. aasta asjas tõlgendanud nii, et tähtajalist maksusoodustust ei tohi enne lubatud tähtaja möödumist kehtetuks tunnistada. Riigikohus märgib, et õiguspärase ootuse printsiibi kohaselt on igaühel õigus tegutseda mõistlikus ootuses, et rakendatav seadus jääb kehtima.

Igaüks peab saama temale seadusega antud õigusi ja vabadusi kasutada vähemalt kehtivas seaduses sätestatud tähtaja jooksul. Seaduses tehtav muudatus ei tohi olla õiguse subjektide suhtes sõnamurdlik. Too vaidlus puudutas küll taludele viieks aastaks antud maksuvabastust, kuid Eesti Maksumaksjate Liidu arvates kehtib õiguspärase ootuse põhimõte siiski kõikide soodustava sisuga sätete kohta. Kuna tulumaksumäärad on kuni aastani 2012 fikseeritud juba jõustunud seadusemuudatustega, tuleb tulumaksuseaduse vastavat sätet tõlgendada kui tähtajalist maksusoodustust.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4069/arv_kolumn_406901.html Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg. Mariliis Kannukene. „Tants tulumaksumäärade ümber“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus