iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksureform – roheline või rumal?

Maksureform – roheline või rumal?

Rubriik: Äripäev

13. jaanuari 2006 a Äripäevas kirjutab tehnoloogiadoktor Jaan Uustalu maksureformist.

Valitsus on viimas läbi maksureformi, mille sisu on vähendada otsest tulumaksu ja tõsta kaudseid makse, sealhulgas erinevaid keskkonnamakse. Olen enne juhtinud tähelepanu, et selline ümberkorraldus suurendab inflatsiooni ning sellega ohustab valitsus muuhulgas kiiret eurole üleminekut. See on teatavasti valitsuse väljaöeldud programmiga vastuolus.

Nimetatud maksureformil on ka rida teisi efekte, mis kokkuvõttes viivad valitsuse deklareeritud sihi ja teo lahknevuseni. Rohelise maksureformi põhimõte on teha keskkonnamaksude kujul igasuguse loodusressursi, sealhulgas ka põlevkivi kasutus kallimaks. Hindade tõus peaks panema tarbija ressurssi säästlikumalt kasutama ja võimaluse korral valima alternatiivseid lahendusi.Skeemil on aga ka teine ja põhimõttelisem viga, kuna see proovib meie tarbimismustrit muuta turumehhanismide abil, aga elektri tarbimine allub sellele raskesti. Esiteks on elekter unikaalne ja raskesti asendatav energiakandja, seda on ainult võimalik toota erinevatest kütteainetest.

Teiseks on elektri tootja Eestis monopolisti seisuses.Üks alternatiiv oleks minna osanikuks nii Leetu plaanitavasse kui ka Soome rajatavasse tuumaenergiajaama. Sel teel oleks võimalik katta Eesti baaskoormus. Tippkoormuse katmiseks oleks teatud määral ikka vaja toetuda põlevkivienergiale, millele lisanduks nii taastuvenergia kui ka gaasturbiini abil toodetav elekter. Täpsemalt saab lugeda siit (http://www.aripaev.ee/3099/arv_kolumn_uus_309901.html ) või 13.

jaanuari 2006 a Äripäevast lk 19.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus