iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksupakett nöörib uuel aastal pea iga peret

Maksupakett nöörib uuel aastal pea iga peret

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et kütuse, alkoholi ja sigarettide äkiline hinnatõus lööb 2008. aastal kõige valusamalt kõige vaesemate perede rahakoti pihta ning seda ei korva ka protsendi võrra alanev tulumaksumäär ega maksuvaba miinimumi tõus.

Rahandusministeeriumis kokku pandud analüüs näitab, et juunis riigikogus kinnitatud maksuseaduste mõjul kaotavad uuel aastal rahaliselt vähem või rohkem kõik peretüübid. Aktsiisitõusud võtavad suhteliselt enam lisakroone leibkondadelt, mida ametlik statistika loeb esimese detsiili ehk kõige madalama sissetulekuga perede hulka. Aastatel 2008–2011 suurenevad kehval järjel olevate inimeste väljaminekud kokkuvõttes 5,2 protsendi võrra.

«Siin on väga suur roll kulutustel alkoholile ja tubakale,» märkis rahandusministeeriumi pressiesindaja Annikky Lamp. Esimesele detsiilile saab karm olema just tulevane aasta, mil viina- ja tubakaaktsiis kasvab 30 protsendi võrra ning märksa enam tuleb kulutada ka bensiinile. Samas on rahandusminister Ivari Padar käinud korduvalt trumbina välja tõsiasja, et nelja aasta perspektiivis võidavad koalitsiooni maksupaketist kõik inimesed. Järk-järgult 3000 kroonini kerkiv maksuvaba tulu, tulumaksu määra langetamine 18 protsendini ja täiendav maksuvabastus pere esimesele lapsele tähendab isegi hinnatõusude taustal seda, et kokkuvõttes «kingib» riik maksumaksjatele aastatel 2008–2011 lisatulu enam kui 5,5 miljardi krooni eest.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060707/esileht/siseuudised/270739.php Loe ka Postimehe juhtkirja: „Jätkuv edulugu või mitte“: http://www.postimees.ee/060707/esileht/arvamus/270762.php Loe ka EML pressiteadet: „Aktsiiside tõus tuleb kompenseerida tulumaksu kiirema vähendamisega

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus