iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumuutus lööb iga teist laenuvõtjat

Maksumuutus lööb iga teist laenuvõtjat

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen ja Andrus Karnau kirjutavad Postimehes eluasemelaenu intresside maksustatavast tulust mahaarvamise muutmise kavast.

Hansapanga hinnangul läheb laenuintresside maksusoodustuse kärpimine iga teise laenuvõtja rahakoti kallale, mõjutades rohkem vaesemaid peresid. Kui praegu võib laenuvõtja aastas küsida eluasemelaenu intresside eest maksuvabastust kuni 50 000 krooni, siis värske seaduseelnõuga plaanib rahandusministeerium vähendada seda summat 30 000 kroonini. Rahandusministeeriumi peaspetsialist Margus Täht selgitas esmaspäeval, et intressivabastuste kärpimine on mõeldud majanduse ülekuumenemise vältimiseks. «See ei ole uudis, et tulumaksuvabastus annab hoogu majanduse ülekuumenemisele, intressivabastuse kärpimine on üks väike samm vältimaks ülekuumenemise,» ütles Täht.

Eesti Pank tervitas rahandusministeeriumi värsket eelnõu. Keskpanga finantsvahenduse osakonna juhataja Sven Meimeri sõnul on keskpank alates 2003. aastast korduvalt soovitanud valitsusel eluasemelaenude intresside soodustus kaotada. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/231106/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kinnisvara/230292.php?r Tutvu seaduseelnõu ja selle seletuskirjaga e-õiguses: http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=162183Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus