iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumuudatus mõjutaks pooli uusi laenukliente

Maksumuudatus mõjutaks pooli uusi laenukliente

Rubriik: Äripäev

Kadi Heinsalu kirjutab Äripäevas kavandatavast tulumaksumuudatusest, millega piiratakse eluasemelaenu intresside tulust maha arvamist.

Iga teine uue eluasemelaenu võtja hakkaks maksma laenuintressilt tulumaksu, kui jõustub rahandusministeeriumi eelnõu maksustada intress alates 30 000 kroonist aastas. Tänane 50 000kroonine intressi maksustamise piir mõjutab Hansapanga uutest laenuvõtjatest 23%, selleks peab laen olema miljon krooni. Kui soodustust kärbitaks 30 000 kroonile, mõjutaks see juba pooli lisanduvatest laenuklientidest. Senistest laenuvõtjaist mõjutaks 30 000 krooni piir veerandit.

"Üsna valusalt võib see tabada noori peresid ja vähem kindlustatuid," rääkis panga meediasuhete juht Kristiina Tamberg. Ühispank on arvutanud, et laenusumma, millelt tuleb intressi aastas üle 30 000 krooni, on 600 000 krooni. "Neid kliente võib olla üle poole, kes võivad kaotada tulumaksutagastuses, eriti kui nad võtavad laenu üksinda," rääkis panga suhtekorraldusjuht Evelin Allas. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3413/uud_uudidx_341307.html Loe ka juhtkirja: http://www.aripaev.ee/3413/arv_juhtkiri.html Tutvu seaduseelnõu ja selle seletuskirjaga e-õiguses: http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=162183Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus