iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumängud panevad ettevõtjaid pead vangutama

Maksumängud panevad ettevõtjaid pead vangutama

Rubriik: Äripäev

Hannes Sarv kirjutab Äripäevas, et ettevõtete juhid ei toeta valitsuses arutusel olevat ideed tõsta käibemaksumäär 20 protsendile, vaid näevad sellisel käigul negatiivset mõju majandusele tervikuna.

"Ega ta midagi head ei tooks, see on selge," vastas Veho Eesti ASi juhatuse esimees Ando Nõel küsimusele, mida tooks Eestis kaasa käibemaksu tõstmine 18 protsendilt 20-le. "Kõik see maksutõus tuleb ju tarbijate taskust," lisas ta. Nõela hinnangul peaks riik, nagu ka iga ettevõte praeguses majandusolukorras alustama kokkuhoiust, mitte vaatama, kuidas oleks võimalik raha juurde saada. ASi A-Selver tegevjuht Iivi Saar leidis, et tarbimise täiendav maksustamine mõjuks negatiivselt kogu majandusele.

"Siin ongi suur paradoks - kui hinnad tõusevad, siis see hoopis jahutab majandust, sest tarbimine väheneb. Mida suurem on käibemaks, seda vähem tarbitakse ja seda vähem on riigil tegelikult raha," selgitas ta. "See omakorda annaks põhjust veel makse tõsta ja nii edasi - tekiks suletud ring." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4077/uud_uudidx_407708.htmlLoe ka Äripäeva juhtkirja: „Eelarve vaevleb maksupuhitistes“. http://www.aripaev.ee/4077/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus