iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjate liit toetab Allar Jõksi jätkamist õiguskantslerina

Maksumaksjate liit toetab Allar Jõksi jätkamist õiguskantslerina

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kutsub Riigikogu liikmeid üles hääletama Allar Jõksi õiguskantslerina jätkamise poolt.

EML ei kavatse seada kahtluse alla parlamendi põhiseaduslikku õigust presidendi esitatud kandidaati tagasi lükata, kuid EML loodab siiski, et Riigikogu usaldab presidendi valikut ja avalikku arvamust. EML ühineb presidendi arvamusega, et Allar Jõks on seitse aastat olnud väga hea õiguskantsler ja saanud oma tööga hästi hakkama. EML usub, et kindlasti leiduks ka teisi kandidaate, kes selle tööga hästi hakkama saaksid, kuid sellegipoolest oleks EML arvates kõige väärikam tunnustus õiguskantsleri senisele tööle see, kui ta uueks ametiajaks tagasi valitakse. EML on arvamusel, et Allar Jõks on õiguskantslerina juhtinud tähelepanu paljudele tähtsatele riigielu probleemidele ning aidanud oluliselt kaasa õigusriigi ja demokraatia arengule Eestis.

Õiguskantsleri oskust avalikkusega suhelda ei tohiks mingil juhul pidada tema puuduseks, pigem võiksid paljud poliitikud selles valdkonnas temast eeskuju võtta. Jõksi läbikukutamine Riigikogus võib anda ühiskonnale kahetsusväärse signaali, justkui sooviks Riigikogu edaspidi näha ametis sellist õiguskantslerit, kes väldiks poliitikutele ebameeldivaid teemasid ja tegutseks avalikkusele märkamatult. EML loodab, et see siiski nii ei ole. EML arvates peaksid need Riigikogu liikmed, kes Jõksi jätkamist ei toeta, esitama üldsusele veenvad põhjendused, miks nende arvates ei ole praeguse õiguskantsleri jätkamine õige.

EML loodab, et Allar Jõksi tagasivalimine õiguskantsleri kohale tõstab Eesti riigi ja poliitikute usaldusväärsust rahva silmis ning aitab ära hoida võimu ja rahva edasist võõrandumist. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid.

Liit ühendab üle 2500 liikme.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus