iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksjate liit korraldab maksukonverentsi

Maksumaksjate liit korraldab maksukonverentsi

Rubriik: EML

Maksumaksjate liit tähistab 4. oktoobril Rahvusraamatukogus oma 12. aastapäeva traditsioonilise maksukonverentsiga, kus analüüsitakse ja arutatakse maksunduse aktuaalseid ja püsivaid probleeme. Ettekannetega esinevad valdkonna parimad asjatundjad.

Erisoodustuste maksustamise põhiprobleemid, sealhulgas lähetusi ja sõiduautot puudutavad küsimused võtab kokku liidu vanemjurist Martin Huberg.

Ettekandja toob huvitavaid näiteid välismaa praktikast, mida võiks Eestis eeskujuks võtta. Tulumaksuseaduse ja valitsuse määruste muutmiseks on EML kogunud rea ettepanekuid ning kavatseb need peatselt esitada Rahandusministeeriumile. Eesti tulumaksuseaduse arenguid käsitleb EML juhatuse esimees Lasse Lehis. Teatavasti otsustas valitsus suvel, et Eesti juriidiliste isikute maksustamise süsteem jäetakse muutmata ja peatselt koostatakse uue tulumaksuseaduse terviktekst.

Ettekandja analüüsib, mida see võib endaga kaasa tuua Eesti ettevõtjale ja milliseid reaktsioone tekitada välismaal. Kui utoopiline võiks olla idee, et ka mujal Euroopas hakataks Eesti eeskuju järgima? Käibemaksualastest arengutest annab ülevaate PricewaterhouseCoopersi maksukonsultant, EML juhatuse endine liige Ain Veide, kes tutvustab lähitulevikus ees ootavaid muudatusi ja osutab, millised maksumaksja probleemid vajaksid veel lahendamist. Rödl & Partner Auditi maksukonsultant Virve Aru jagab soovitusi ja näpunäiteid, kuidas korraldada oma asjaajamine nii, et maksuriskid oleksid võimalikult madalad.

Riigikohtu viimaste aastate olulisemaid maksulahendeid esitleb EML jurist Hiie Marrandi. Intellektuaalse omandi maksustamise reegleid ja kitsakohti tutvustab Advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid partner ja vandeadvokaat, EML nõukoja liige Priit Lätt. Eelmise aasta maksukonverentsil põhjalikult käsitletud teemat – majandusliku tõlgendamise põhimõtte sisustamine teoorias ja praktikas – jätkavad Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat ja partner Üllar Talviste ning IMG Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind. Kui siis keskenduti rohkem teooriale, siis sellel aastal on põhjust tutvustada auditooriumile mitmeid huvitavaid ja õpetlikke kohtuasju.

Advokaadibüroo Paul Varul vandeadvokaat ja partner Helmut Pikmets keskendub maksuhalduri teabe ja juhendite siduvusele ning annab ülevaate 2008. aastal kehtima hakkavast siduvate eelotsuste süsteemist. Konverentsil esinevad tervitustega liidu koostööpartnerite esindajad ja antakse üle auhinnad maksundusalaste uurimistööde tänavuse konkursi võitjatele. Täpsemat teavet konverentsi kohta saab internetis aadressil www.maksumaksjad.ee.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja MaksuMaksja ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2500 liikme.

Lisateave: EML tegevjuht Õnneli Varendtel 626 4190

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus