iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjate liit ei toeta etenduste ja kontsertide piletite maksustamist 18% k

Maksumaksjate liit ei toeta etenduste ja kontsertide piletite maksustamist 18% k

Rubriik: EML

Maksumaksjate liit ei toeta Rahandusministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi ettepanekut maksustada 2006. aasta algusest alates kõik teatri- ja kontserdipiletid 18-protsendilise käibemaksu määraga.

Õiguskantsleri poolt hiljuti Riigikogule tehtud märgukiri ei tähenda mingil juhul seda, et probleemi lahendamiseks peaks kehtestama kõigile kontserdi- ja etenduse piletitele ühetaolise 18-protsendise käibemaksumäära. Leiame, et olukorra saab kindlasti lahendada ka teisiti.

Ei saa nõustuda, et riik peaks antud juhul valima lihtsaima väljapääsu. Kehtiva KMSi vastuolu ELi kuuenda käibemaksudirektiiviga seisneb ühelt poolt selles, et isikud, kes osutavad ühesugust teenust, peavad maksustama oma käibe erineva käibemaksumääraga. Vahetegemine sõltub sellest, kui palju moodustab teenuse osutaja eelarvetulust riigi-, valla- või linnaeelarvest eraldatud toetus. Selline vahetegemine eelarvetulude osas on diskrimineeriv ja põhjendamatu.

Teiseks peab ELi kuuenda käibemaksudirektiivi Art 13 A 1 punkti n kohaselt avalikes huvides osutatud kultuuriteenus olema maksuvaba käive, mitte standardmääras maksustatav teenus. Leiame, et alandatud maksumäära kohaldamine ka edaspidi on mõistlik. Seda võimaldab otseselt ka kuuenda direktiivi lisa H punkt 7. Probleemi lahendab finantseerimisallika kui kriteeriumi kaotamine.

Samuti tuleks KMS § 15 lg 2 punktis 6 kasutada üldmõistet „etendusasutus“, et välistada praegune olukord, kus sihtasutusena tegutsevate etendusasutuste poolt osutatavatele teenustele madalam maksumäär ei kohaldu.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus