iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjate liit avalikustas ettepanekud erisoodustuste, vastuvõtukulude ja muude kuluhüvitiste maksustamise korra muutmiseks

Maksumaksjate liit avalikustas ettepanekud erisoodustuste, vastuvõtukulude ja muude kuluhüvitiste maksustamise korra muutmiseks

Rubriik: EML

Seoses Riigikogu liikmete kuluhüvitiste teemaga mainiti korduvalt ka mitmeid probleeme ja kitsaskohti, mis esinevad töötajate ja teenistujate tööga seotud kulude hüvitamisel.

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) koostas ja avalikustas oma kodulehel rea ettepanekuid maksuseaduste muutmiseks, et kõrvaldada ebamõistlikud ja ebavajalikud piirangud tööks vajalike kulude hüvitamisel. Ettepanekud on kokkuvõtvalt järgmised: 1. Hakata suuremas summas erisoodustusi isikustama ja liitma töötaja tulule, sest see tagab töötajale suuremad sotsiaalsed garantiid 2. Kehtestada ka töötajatele sotsiaalmaksu lagi, mis praegu kehtib füüsilisest isikust ettevõtjatele, vähendades maksimaalset sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu 15-lt kuupalga alammäärast 10-le kuupalga alammäärale 3. Kehtestada sarnaselt vastuvõtukuludega ka erisoodustustele maksuvaba piirmäär, mis soodustaks tööandja investeeringuid töötajate tervisesse ja töökeskkonda 4. Jätta erisoodustuste loetelust välja töötaja tasemekoolituse kulude katmine 5. Tõsta Eesti-sisese töölähetuse päevaraha määra ning kaotada ära piirangud dokumentaalselt tõendatud lähetuskulude hüvitamisel (nt majutuskulud, transport lähetuse sihtkohas) 6. Laiendada lähetuse mõistet ja maksuvaba päevaraha maksmise võimalusi liikuva iseloomuga tööd tegevatele töötajatele (nt autojuhid, reisisaatjad), samuti füüsilisest isikust ettevõtjate ärireisidele 7. Tõsta töötaja isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise maksuvaba piirmäära 1000-lt kroonilt 2000 kroonini ning kaotada ära maksuvaba piirmäär hüvitisele, kui peetakse töösõitude arvestust (praegu on piirmäär 2000 krooni kuus) 8. Lubada maksuvabalt hüvitada töötaja sõidud kodu ja töökoha vahel, kui need asuvad erinevates omavalitsusüksustes 9. Laiendada vastuvõtukulude mõistet ka nendele kuludele, mida tehakse oma töötajatele, kes vastuvõttu korraldavad või vastuvõtus osalevad Muudatusettepanekute täielik tekst on avaldatud EML kodulehel http://www.maksumaksjad.ee/modules/news2/article.php?storyid=22. EML ootab kõigil liikmetelt ja teistelt huvitatud isikutelt arvamusi ja ettepanekuid, muudatusi ja täiendusi. Kogutud ettepanekud esitatakse sügisel Rahandusministeeriumile.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus