Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksjate liidu juht: elu on ikka seiklus, v….u küll!

Maksumaksjate liidu juht: elu on ikka seiklus, v….u küll!

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab ÄP Online`is, et Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis meenutab ajakirjas Maksumaksja, kuidas 14. veebruaril õnnistas EML Riigikogu liikmeid maksumaksja vaenlase tiitliga 202 miljoni krooni suvalise jagamise eest.

Tolleaegne rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen pidas sütitava kõne, milles Lehise sõnul on muuhulgas järgmine kurjakuulutav lõik: „Andke andeks, kui te peate maksumaksja vaenlaseks maksu- ja tolliametit, kelle töö on seaduse alusel makse koguda, siis see tähendab seda, et ilmselt teie sõbrad või maksumaksja sõbra kandidaadid järgmisel aastal on kümme suuremat maksupetturit. Sest kujutage ette – vaenlane on see, kes makse kogub vastavalt seadustele, aga sõber peab ju siis olema see, kes hästi kavalalt neid ei maksa, järelikult kõige suurem pettur.” Lehis toob välja, et nüüd on selgunud, et ülima tõenäosusega mahub 2007. aasta kümne suurima maksupetturi hulka ka AS Eesti Post, kelle nõukogu esimees on praegu seesama Meelis Atonen.

Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=a996ebe5-f8a6-4512-bf97-45dd2f4d6d59&ref Loe veel täpsemalt MaksuMaksjast, 2007, nr 10, lk 9.