iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 5 Riigikogus toimuvast

MaksuMaksjas nr 5 Riigikogus toimuvast

Rubriik: EML

Heidame pilgu Riigikogus toimuvale nii pärast seekordseid valimisi kui valimistejärgselt üldiselt.

2023. aasta kevadel tuli koalitsioon lagedale ootamatu maksukobaraga, opositsiooni ega huvigruppe uute maksueelnõude sisulisse arutellu ei kaasatud, kuna sisulist arutelu ei toimunudki. Opositsioon otsustas Riigikogus eelnõude menetlemise takistamiseks kasutada obstruktsiooni, mis päädis kaebusega Riigikohtule. EML jurist Hiie Marrandi teeb kokkuvõtte sündmustest ning Riigikohtu otsusest.

Vaatame ka, milliseid ettepanekuid opositsioon obstruktsiooni käigus tegi. Kuigi valdav enamik esitatud eelnõudest puudutas makse ja toetusi, ei olnud tegemist alternatiividega maksude tõstmisele ehk need ei oleks toonud juba planeeritud mahus vahendeid sisse. Mistõttu nendega ei arvestata, isegi kui mõni neist eelnõudest on jõudnud Riigikogus ka esimese lugemiseni.

Maksumaksjate liidul on tekkinud tunne, nagu oleksime aega kinni jäänud – taas on poliitikud kavandanud muudatusi, mille katteks ei ole raha ning taas on vaja makse tõsta. EML peab samuti ennast kordama hakkama 2017. aastal öeldud sõnadega: „Tänaste probleemide põhjus peitubki suures osas just selles, et valimiskampaanias jagatud lubaduste täitmiseks viiakse ellu selliseid maksutõuse, mida ei ole erakonnad valimiste eel lubanud ning millel puudub valija mandaat.“

EML juhatuse liige Martin Huberg annab ülevaate „maksuküüru“ ajaloost ning tõdeb, et küürakat parandab vaid haud — on suur tõenäosus, et kui tulevikus saab võimule teistsugune poliitiliste jõudude kombinatsioon, tuleb küür jälle tagasi.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab ka järjekordset kohtuasja, mille põhiline märksõna oli „laenude andmine seotud isikutele“. Mõnikord suudetakse äriühingus arvepidamine nii sassi ajada, et isegi laenude tagasimakseid ei võeta enam tulumaksukohustust vähendava asjaluna arvesse.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus