iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksjad ja investorid soovivad investeeringute maksuvabastust juba järgmisest aastast

Maksumaksjad ja investorid soovivad investeeringute maksuvabastust juba järgmisest aastast

Rubriik: Postimees

Nii Eesti maksumaksjate liit kui ka Eesti investorite liit teatasid täna, et kuigi valitsuse otsus võimaldada investeeringute maksuvaba reinvesteerimine on igati tervitatav, tuleks vastavad seadusemuudatused sisse viia juba 2008. aastal.

Viidates rahandusminister Ivari Padarile, kes nimetas 6. juuli Äripäevas rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonda «rahandusministeeriumi lugupeetud komandaks korruseks, kus on vaieldamatult eesti maksupoliitika kompetents», teatas maksumaksjate liit, et sel juhul ei tohiks seadusemuudatuste sisseviimine võtta rohkem aega kui kaks nädalat. «EML on seisukohal, et kui ministri hinnang vastab tõele, siis ei tohiks rahandusministeeriumi lugupeetud kolmandal korrusel võtta rohkem aega kui kaks nädalat, et kirjutada kokku eelnõu, täpsustada detaile ja sulgeda «uksed» võimalikele maksupetturitele, mida rahandusminister pidas eelnõu koostamisel oluliseks,» teatas maksumaksjate liit.«Nüüd, kus rahandusministeerium on koostöös huvigruppidega leidnud ka optimaalse tehnilise lahenduse antud muudatuste teostamiseks, jääb täiesti arusaamatuks ja põhjendamatuks, miks seadusmuudatused hakkavad kehtima alles 2009., mitte juba 2008.

aastal,» kommenteeris Eesti investorite liidu tegevjuht Jaanika Merilo. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/100707/esileht/majandus/271483.php Loe ka EML pressiteadet: „Eraisiku investeeringutulude maksuvabastus tuleb kehtestada juba 2008. aastal

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus