iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksumaksja vaenlane on sotsiaalminister Hanno Pevkur, sõbra tiitel jäi välja andmata

Maksumaksja vaenlane on sotsiaalminister Hanno Pevkur, sõbra tiitel jäi välja andmata

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit kuulutas täna välja 2011. aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad.

Maksumaksja vaenlase tiitel otsustati anda sotsiaalminister Hanno Pevkurile selle eest, et valitsus ei olnud nõus töötukassa nõukogu ettepanekuga vähendada 2012. aastal töötuskindlustusmaksete määra. Selle otsuse tulemusena kaotab iga keskmist palka teeniv Eesti elanik igas kuus 5,22 eurot ja tema tööandja igas kuus 3,30 eurot.

Lisaks on valitsuse tegevuse tulemusena rikutud kolmepoolne sotsiaalpartnerlus ning sattunud ohtu töötukassa juhtimine. Eesti Maksumaksjate Liit on seisukohal, et töötukassa raha tuleb kasutada sihtotstarbeliselt ning sinna ei tohi koguda raha avaliku sektori eelarvetasakaalu kindlustamiseks või riigi muude kulude katmiseks. Kuna töötukassaga seotud otsuste tegemise juures oli oluline roll ka peaministril ja rahandusministril, otsustati anda Andrus Ansipile ja Jürgen Ligile maksumaksja vaenlase abilise tiitel. Maksumaksja sõbra tiitel jäeti välja andmata.

EML soovib 2011. aasta positiivse sündmusena ära märkida kodualuse maa maksuvabastuse kehtestamist 2012. aastal Tallinnas ja 2013. aastal kogu Eestis.

Kuna aga nii Riigikogu kui Tallinna linnavõim tõstsid samaaegselt muid makse (Riigikogu piiras tulumaksusoodustusi ja tõstis aktsiise, Tallinna Linnavolikogu tõstis maamaksu määra ja muutis reklaamimaksu kogumise korra ettevõtjavaenulikuks), siis ei pidanud EML võimalikuks maksumaksja sõbra tiitlit selle otsuse eest omistada, vaid andis kodualuse maa maksuvabastuse eest Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele ergutusauhinna ja IRL esimehele Urmas Reinsalule lohutusauhinna. Lisaks otsustas EML anda eriauhinna AS-le Eesti Statoil Tallinna müügimaksu vaidlustamise eest halduskohtus. Võimaliku positiivse lahendi korral võidaksid sellest kõik maksumaksjad. Varasemate aastate tiitlisaajaid vt siit. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme. Lisateave: EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007Vt Aktuaalse Kaamera uudist (alates 8:55): http://uudised.err.ee/?0534940&id=45986&playVt Tallinna TV: pressikonverents (22.02.2012 alates 23.

minut): http://www.tallinnatv.eu/?id=1806

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus