iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli kandidaadid selgunud

Maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli kandidaadid selgunud

Rubriik: EML

Maksumaksjate liit omistab alates 1999. aastast maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitleid, millega märgitakse ära olulisi sündmusi ja arenguid maksude vallas ja maksumaksja raha kasutamise osas.

Maksumaksja vaenlase tiitel antakse isikule või institutsioonile, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul kõige enam muserdanud maksumaksjat ja laastanud tema rahakotti. 2007. aasta maksumaksja vaenlase kandidaatideks on esitatud valitsuskoalitsioon ja peaminister Andrus Ansip ennaktempos aktsiisitõusu eest, eurotrahvide ja kallite kohtuprotsesside eest ning kulukate ausammaste püstitamise ja teisaldamise eest, Riigikogu liikmed “katuseraha” jagamise ja tšekivaba kuluhüvitiste plaani eest, Tallinna linnapea Edgar Savisaar maamaksu tõstmise ja kulukate reklaamiprojektide eest, rahandusminister Ivari Padar laristava eelarve ja ebaõnnestunud seaduseelnõude koostamise eest, Maksu- ja Tolliamet segase ja puuduliku maksualase teavitamise eest ning maksuseaduste tõlgendamise praktika tagasiulatuva muutmise eest, sotsiaalminister Maret Maripuu ülemäära suurte töötuskindlustusmaksete kogumise ja töölepingu seaduse eelnõu eest ning kultuuriminister Laine Jänes teatri- ja kontserdipiletite käibemaksu tõstmise soovi eest.

Maksumaksja sõbra tiitel antakse isikule või institutsioonile, kes on aasta jooksul avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile. 2007. aasta maksumaksja sõbra kandidaatideks on esitatud valitsuskoalitsioon ja peaminister Andrus Ansip tulumaksumäärade langetamise ja maksuvaba tulu tõstmise eest, Riigikogu liikmed tšekivaba kuluhüvitise ideest loobumise eest, 18827 inimest, kes andsid allkirja maksumaksjate liidu pöördumisele Riigikogu kuluhüvitiste kava vastu, Justiitsministeerium elektroonilise äriregistri rakenduste eest, Maksu- ja Tolliamet e-maksuameti rakenduste ja tulumaksu kiire tagastamise eest ning õiguskantsler Allar Jõks ühiskonnale oluliste probleemide tõstatamise eest, tänu millele kaotas oma ameti. Lõpliku valiku teeb EML juhatus.

Tiitlite saajad kuulutatakse välja sõbrapäeval 14. veebruaril Tallinnas Rahvusraamatukogus pärast EML seminari “majandusaasta aruanne ja maksud” orienteeruvalt kell 15.30. Sellele eelneb EML juhatuse esimehe Lasse Lehise ettekanne, milles tehakse kokkuvõte 2007. aasta maksualastest sündmustest ja probleemidest.

Eelmiste aastate tiitlisaajaid näeb siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1240 Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2500 liikme.

Lisateave: EML tegevjuht Õnneli Varend, tel 626 4190

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus