iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli kandidaadid selgunud

Maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli kandidaadid selgunud

Rubriik: EML

Kolmapäeval, 14. veebruaril kuulutab Eesti Maksumaksjate Liit (EML) rahvusraamatukogus välja 2006. a maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli saajad, samas toimub ka poliitikute maksudebatt. Ettekandega aktuaalsetest maksuprobleemidest ja maksumaksjate liidu seisukohtadest esineb EML nõukoja esimees Lasse Lehis.

2006.

aasta maksumaksja sõbra tiitlile kandideerivad Riigikohus – kohtuotsuse eest suhkrutrahvi asjas; Narva Linnavalitsus – maksumaksjate teavitamise ja maksundust tutvustavate ürituste korraldamise eest; rahandusminister Aivar Sõerd – riigilõivude alandamise, maksumaksjatele soodsate seaduseelnõude ettevalmistamise ja mitmeid maksuprobleeme lahendanud selgituste andmise eest; Riigikogu liige Heimar Lenk – riigikogulaste rahajagamise salaplaani avalikustamise eest ja Justiitsministeerium – äriseadustiku muudatuste eest, millega vähendati bürokraatiat registriasjades ning registriandmetega tasuta tutvumise võimaluste eest. 2006. aasta maksumaksja vaenlase tiitlit on oht endale saada põllumajandusminister Ester Tuiksool – riigile ja ettevõtjatele kulukate suhkrutrahvi kohtuprotsesside eest; Riigikogu liikmetel - 202 miljoni krooni jagamise eest isiklike eelistuste alusel; Peaminister Andrus Ansipil – 2009. aasta tulumaksuprobleemi lahendamise edasilükkamise eest; Maksu- ja Tolliametil – seaduste tõlgendamise praktika tagasiulatuva muutmise eest, käibemaksukohustuslaste registreerimise bürokraatliku praktika eest, maksumaksjatele ähvarduskirjade saatmise eest; Harju Maakohtu registriosakonnal – ettevõtjate massilise ja ette hoiatamata trahvimise eest; Justiitsministeeriumi asekantsler Martin Hirvojal – karistusseadustiku solkimise ja avalikes esinemistes maksumaksjaid halvustavate seisukohtade eest; Eesti Tööandjate Keskliidul ja Tarmo Kriisil – füüsilisest isikust ettevõtjaid halvustavate seisukohta avaldamise eest.

Tiitlite saajad kuulutab Eesti Maksumaksjate Liidu juhatus välja rahvusraamatukogu suures saalis kell 12.00. Sellele vahetult eelneval maksudebatil on esindatud Eesti suuremad erakonnad, kes tutvustavad valimiseelseid maksuplatvorme. Arutamisele tulevad erinevad maksudega seotud küsimused, mis puudutavad Eesti ettevõtjate konkurentsivõime suurendamist, töökohtade loomist ja ettevõtluse alustamist soosivat maksusüsteemi, samuti sotsiaalmaksu alammäära ja tulumaksuvaba miinimumi muutmist. Muuhulgas on vaatluse all töötajate koolitus- ja tervisekulude erisoodustusena maksustamise põhjendatus ning ka idee sotsiaalmaksukoormuse jagamisest töötaja ja tööandja vahel.

Erilist tähelepanu pööratakse Eesti tulumaksusüsteemi vastavusse viimisele Euroopa Liidu tulumaksu reguleerivate direktiividega 2009. aastaks. Erakondade teatel osalevad debatil Heido Vitsur (Keskerakond), Valdur Lahtvee (Eestimaa Rohelised), Meelis Atonen (Reformierakond), Eiki Nestor (Sotsiaaldemokraadid), Taavi Veskimägi (IRL) ja Mart Opmann (Rahvaliit). Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme. Täiendav informatsioon:Õnneli VarendTegevjuhtEesti Maksumaksjate LiitAhtri 6A, Tallinn 10151Telefon: 626 4190E-mail: info@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus