iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksja sõber ja vaenlane 2005 on valitud

Maksumaksja sõber ja vaenlane 2005 on valitud

Rubriik: EML

Maksumaksja sõber 2005 on MAKSUMAKSJA, Maksumaksja vaenlane 2005 on VABARIIGI VALITSUSMaksumaksjate liit kuulutas 8. märtsil 2006 Rahvusraamatukogus välja Maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad.

2005. aasta Maksumaksja sõbra tiitli pälvis MAKSUMAKSJA, kes rabas kogu aasta tööd teha ning tekitas sellega rekordilise eelarve ülelaekumise, mida poliitikud ei suuda ära jagada.2005. aasta Maksumaksja vaenlase tiitli pälvis VABARIIGI VALITSUS, kes põhjustas maksumaksjale meelehärmi ja kannatusi saamatuse ja otsustusvõimetuse, maksumaksjale antud lubaduste murdmise, miljardilise suhkrutrahvi ning 2009.

aastaks vajalike tulumaksuseaduse üleminekusätetega tegelemata jätmise tõttu.
Aasta Maksumaksja sõbra tiitel ja sellega kaasnev meene antakse isikule või institutsioonile, kes on aasta jooksul avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile. Aasta Maksumaksja vaenlase (Rehepapi) tiitel ja sellega kaasnev meene antakse isikule või institutsioonile, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul kõige enam maksumaksjat muserdanud ja tema rahakotti laastanud. Alates 2004. aastast asendati varasem Maksumaksja vaenlane Rehepapi tiitliga.

8. märtsil tähistas EML Eesti Rahvusraamatukogus ka liidu ajakirja MaksuMaksja 100. numbri ilmumist. Maksumaksjatele, eeskätt liidu liikmetele suunatud ajakirja hakkas EML välja andma Enn Roose juhtimisel 1997. aastal, mil liidul oli vaid paarsada liiget.

MaksuMaksja on algusest peale olnud liidu liikmete üks tasuta liikmesoodustustest. Ajakirja juubelinumber annab nõu, kuidas täita füüsilise isiku tuludeklaratsiooni.Maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitleid jagab EML juba seitsmendat aastat. Esimeseks sõbraks valisid maksumaksjad 1999. aastal Reformierakonna ja vaenlaseks Rahvaerakonna „Mõõdukad“.

2004. aastal sai Maksumaksja sõbra tiitli toonane rahandusminister Taavi Veskimägi ja Rehepapi tiitli toonane sotsiaalminister Marko Pomerants. Varasematel aastatel on tiitlid pälvinud:Maksumaksja sõber 2004 Taavi Veskimägi (rahandusministrina)2003 Eesti Ekspress2002 Allar Jõks (õiguskantsler)2001 Äripäev2000 Mart Laar (peaministrina)1999 Reformierakond Maksumaksja vaenlane ja Rehepapp 2004 Marko Pomerants (sotsiaalministrina)2003 Maksuamet2002 Riigikogu rahanduskomisjon2001 Eiki Nestor (sotsiaalministrina)2000 (kandidaatide puudumise tõttu jäi välja andmata)1999 Rahvaerakond „Mõõdukad“Loe ka: EMLi juhatuse aseesimehe Ivo Raudjärve ettekanne tiitlisaajate väljakuulutamisel 8. märtsil 2006 Tallinnas RahvusraamatukogusTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus