iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksja sõber – Aivar Sõerd, vaenlane – Riigikogu liikmed

Maksumaksja sõber – Aivar Sõerd, vaenlane – Riigikogu liikmed

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas täna rahvusraamatukogus välja 2006. a maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase tiitli saajad.

2006. aasta maksumaksja sõbraks valiti rahandusminister Aivar Sõerd. Tiitliga soovis EML juhatus rõhutada muutusi rahandusministeeriumis võrreldes varasemate aegadega.

Aivar Sõerd on olnud koostöövalmis ja arvestanud maksumaksjate ettepanekutega. Samuti kutsus minister EML esindaja osalema MTA peadirektori kandidaatide hindamise komisjoni, see on tähelepanu vääriv fakt Eesti osalusdemokraatia arengus. Tänu kogemustele MA peadirektorina ja trükikoja direktorina on ta ilmutanud maksuprobleemide vastu suurt huvi ja mitmel korral teinud julgeid ja iseseisvaid otsuseid, minnes mööda ametnike soovitustest. Tunnustust pälvis ka sisuline tegelemine ja erinevate lahenduste väljapakkumine probleemile, mis puudutab Eesti tulumaksusüsteemi vastavusse viimist Euroopa Liidu tulumaksu reguleerivate direktiividega 2009.

aastaks. Rahandusministeerium peab andma poliitikutele adekvaatse ülevaate kõikidest võimalikest riskidest ja ohtudest, mida üks või teine valik võib kaasa tuua.2006. aasta maksumaksja vaenlaseks tunnistati Riigikogu liikmed 202 miljoni krooni jagamise eest isiklike eelistuste alusel. Nimetatud afäär riivas EML arvates kõigi ausate Eesti inimeste õiglustunnet.

EML ei ole nõus sellega, et “poliitiline otsustamine” tähendab sellisel viisil raha jagamist. Riigieelarve menetlemiseks on olemas samamoodi kindlad põhimõtted, koostatakse arengukavasid, eelarvestrateegiaid, käivad pingsad läbirääkimised ministeeriumide vahel jne. Lisaks anti välja kaks Hea Teo eripreemiat, mille said Narva Linnavalitsus ja Vladimir Vaingort. Narva Linnavalitsus saatis oma linnas asuvatele tööandjatele märgukirjad, milles tundis muret väheste maksulaekumiste pärast.

Tööandjatelt küsiti väikeste palkade põhjusi ja ettepanekuid linna ettevõtluskeskkonna parandamiseks. Tööandjate reaktsioonist selgus, et nad on üsna halvasti kursis Eesti maksusüsteemiga. Sellest ajendatuna korraldas linnavalitsus suvel ja sügisel linna ettevõtjatele ja maksumaksjatele mitmeid teabepäevi, kus anti maksualast infot ja tutvustati näiteks pensionikorraldust, maksukorraldust jne. Muuhulgas jagas linnavalitsus ettevõtjatele tasuta venekeelseid maksuseaduste kommentaaride kogumikke.

Linnavalitsuse tegevuse tulemusena kasvas maksulaekumine Narva linna eelarvesse üldisena 15% ja nende maksumaksjate hulgas, kelle poole otseselt pöörduti, koguni 30%.Nende ürituste korraldamiseks oli linnavalitsusel suureks abiks OÜ Kardis juhatuse liige Vladimir Vaingort, kes avaldas Narva Linnavalitsuse projekti raames kohalikus lehes 10 põhjalikku artiklit. Vladimir Vaingorti teeneks on pikaajaline tegevus venekeelse maksumaksja teavitamisel, ka käsitleb Vladimir Vaingort maksuküsimusi regulaarselt ajalehe Delovõje Vedomosti maksurubriigis. Samuti väärib tunnustust Vladimir Vaingort abi maksuseaduste kommentaaride kogumiku avaldamisel vene keeles.Maksumaksja sõbra ja vaenlase konkurss on traditsiooniline ning toimus juba kaheksandat aastat. Kandidaate esitasid nii EML liikmed kui tavalised maksumaksjad, otsuse langetas EML juhatus kandidaatide tegude põhjal.

ÜRITUSE PRESENTATSIOONE NÄEB, KLIKATES SIIN või vaadates DOKUMENDIKESKUSE kataloogi: MAKSUMAKSJA SÕBER JA VAENLANE.ÜRITUSE KAJASTUST PRESSIST NÄEB, KLIKATES SIIN.Varasematel aastatel on tiitlid pälvinud:Maksumaksja sõber 2005 Maksumaksja ehk tubli Eesti inimene2004 Taavi Veskimägi (rahandusministrina)2003 Eesti Ekspress2002 Allar Jõks (õiguskantsler)2001 Äripäev2000 Mart Laar (peaministrina)1999 ReformierakondMaksumaksja vaenlane 2005 Vabariigi Valitsus2004 Marko Pomerants (sotsiaalministrina)2003 Maksuamet2002 Riigikogu rahanduskomisjon2001 Eiki Nestor (sotsiaalministrina)2000 (kandidaatide puudumise tõttu jäi välja andmata)1999 Rahvaerakond „MõõdukadEesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme.Täiendav informatsioon:Õnneli Varend TegevjuhtEesti Maksumaksjate LiitAhtri 6A, Tallinn 10151Telefon: 626 4190E-mail: info@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus