iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksja saab vaidlustada maksuametniku toiminguid ja otsuseid

Maksumaksja saab vaidlustada maksuametniku toiminguid ja otsuseid

Rubriik: Äripäev

20.03 Äripäeva ärikoolituse rubriigis kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksukonsultant Ranno Tingas sellest, kuidas maksumaksja saab vaidlustada maksuametniku toiminguid ja otsuseid.

Olukorras, kus maksumaksja ei saa nõustuda maksuameti poolt nõutavate summadega või maksuameti tegevusega, on tal võimalik vaidlustada nii maksuhalduri haldusakti kui toimingut. Vaidlustada saab maksuhalduri haldusakte (näiteks maksuotsus, vaideotsus, vastutusotsus, korraldus, maksuteade), aga ka toiminguid (näiteks maksusumma tähtaegne mittetagastamine, dokumentide äravõtmine). Praktikas on suurima tähtsusega just maksukohustust tekitavate haldusaktide vaidlustamine (maksu- ja vastutusotsus). Vaidlustamine on võimalik ainult siis, kui isiku õigusi on piiratud või rikutud.

Samas tuleb arvestada, et menetlus- või vorminõuete rikkumised, mis ei mõjuta maksuotsuse sisu, ei ole haldusakti tühistamise aluseks. Kuna maksuhaldur tohib muuta maksuotsust ilmsete kirja- või arvutusvigade parandamiseks, siis võib ka ainult formaalsetel asjaoludel vaidlustamine tuua kaasa parandatud ja täiendatud maksuotsuse. Vaidlustamiseks on reeglina aega 30 päeva alates päevast, mil isik on saanud kätte haldusakti või teada oma õiguste rikkumisest. Vaidlustamise osas on võimalik valida, kas esitada kaebus halduskohtule või vaie maksuhaldurile.

Samas on igas etapis võimalik pöörduda kohtusse. Vaidemenetluse eelisteks on kiirus (otsus tehakse ca 1,5 kuuga) ning asjaolu, et vaideotsusest on avalik ainult resolutiivosa. Täpsemalt loe siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus