iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

MaksuMaksja nr 9 kutsub tagasi väärtuste juurde

MaksuMaksja nr 9 kutsub tagasi väärtuste juurde

Rubriik: EML

Seekordne ajakiri räägib esimest korda oma ilmumisajaloos „usujuttu”. EML jurist Hiie Marrandi kirjutab, et religiooniga seotud väärtusi hakatakse unustama, ehkki need on jätkuvalt hädavajalikud ilmalikus elus, sealhulgas ettevõtluses. Ka seaduste tõlgendamisel on teatud raamistik, mida tänapäeval mõistetakse kui kristlikku kultuuripärandit ja mida vanasti kõik teadsid, aga nüüd tuleb kohtuvaidlustes inimestele eraldi õpetada ja seletada näiteks nii elementaarseid asju, mida tähendab „head kombed“ või „mõistlik“.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjeldab, kuidas maksumaksjate liit on aastate vältel murelikult seiranud Riigikogu liikmete kuluhüvitiste temaatikat, mis õõnestab Riigikogu kui institutsiooni usaldusväärsust ning propageerib ebavõrdset kohtlemist. Seetõttu teeb maksumaksjate liit ettepaneku võrdsustada Riigikogu liikmete ja ülejäänud „töörahva“ suhtes kohalduvaid norme ja piirmäärasid − kas välistada riigikogulastele suuremate kulude hüvitamine kui erisoodustuse piirmäärad seda ette näevad, või võimaldada ka tavatöötajatel kanda maksuvabalt kulusid kuni 30% ulatuses oma töötasust. Emma-kumma ettepaneku rakendamine aitaks lisaks Riigikogu maine parandamisele kaasa üldise õiglustunde kasvamisele.

MaksuMaksja veergudelt saab lugeda ka algselt ajalehes Pealinn avaldatud intervjuud EML juhatuse esimehe Lasse Lehisega, kus käsitlemist leiavad nii praegune olukord ja valitsuse maksutõusud laiemalt kui maksuküüru kaotamine, terendav automaks ja riigi kulude kokkuhoidmine kitsamalt.

Samuti leiab lugeja ülevaate Tartu Ülikoolis läbi viidud hargmaiste kontsernide miinimumtulumaksu kehtestamise eelanalüüsist. Sihtrühma küsitluse tulemused näitasid teadlikkuse puudumist miinimummaksu reeglite osas, mistõttu on nende tutvustamine vajalik. Samuti rõhutati fookusgrupis, et sõltuvalt ettevõtete tegevusvaldkonnast ja Eesti üksuse ülesannetest kontsernis võivad olla kapitali maksustamisest olulisemad tööjõu maksustamise küsimused.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus