Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

MaksuMaksja nr 3 Maksurahu on läbi

MaksuMaksja nr 3 Maksurahu on läbi

Rubriik: EML

Eestis mitmeid aastaid valitsenud maksurahu on nüüdseks läbi saanud. MaksuMaksja toob lugejateni valitsusliidu enne valimisi antud maksulubadused ning pärast valimisi tehtud maksuotsused lootuses, et ehk tulevastel valimistel sellist poliitikute sõnade ja tegude pehmelt öelda lahknevust enam ei sünni.

Valitsuse väljahõigatud plaan kehtestada automaks on ajendanud autoomanikke ühinema ja asutama Eesti Autoomanike Liidu. Selle juhatuse liige Simmo Saar kirjutab, et liit on algatanud petitsioon.ee keskkonnas allkirjade kogumise „Ei automaksule!“, kuna muu hulgas järgmisest aastast kehtima hakkava kütuseaktsiisi tõusu tõttu ei ole tarvidust auto omamist veel eraldi maksustada.

EML juhatuse liige Martin Huberg selgitab vastse Euroopa Kohtu lahendi valguses, mis puudutab platvormi kaudu teenitud tulu maksustamist käibemaksuga, et ka meie maksuamet peaks oma vastava juhendi käibemaksuosa kindlasti üle vaatama.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab kohtusaagat, kus maksuhaldur üritas pankrotistunud osaühingu juhatuse liikmelt maksuvõlga sisse nõuda, süüdistades teda tahtlikus maksuvõla tekitamises. Nimelt olevat juba aastaid tagasi olnud selge, et äriühing on maksejõuetu ja probleem ei ole ajutine. Juhatuse liikmele positiivne lahend saabus alles Riigikohtust, kelle hinnangul ei olnud vastutusotsus piisavalt selge ega motiveeritud.

Tutvu sisuga lähemalt