iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksja nr 3 Maksurahu on läbi

MaksuMaksja nr 3 Maksurahu on läbi

Rubriik: EML

Eestis mitmeid aastaid valitsenud maksurahu on nüüdseks läbi saanud. MaksuMaksja toob lugejateni valitsusliidu enne valimisi antud maksulubadused ning pärast valimisi tehtud maksuotsused lootuses, et ehk tulevastel valimistel sellist poliitikute sõnade ja tegude pehmelt öelda lahknevust enam ei sünni.

Valitsuse väljahõigatud plaan kehtestada automaks on ajendanud autoomanikke ühinema ja asutama Eesti Autoomanike Liidu. Selle juhatuse liige Simmo Saar kirjutab, et liit on algatanud petitsioon.ee keskkonnas allkirjade kogumise „Ei automaksule!“, kuna muu hulgas järgmisest aastast kehtima hakkava kütuseaktsiisi tõusu tõttu ei ole tarvidust auto omamist veel eraldi maksustada.

EML juhatuse liige Martin Huberg selgitab vastse Euroopa Kohtu lahendi valguses, mis puudutab platvormi kaudu teenitud tulu maksustamist käibemaksuga, et ka meie maksuamet peaks oma vastava juhendi käibemaksuosa kindlasti üle vaatama.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab kohtusaagat, kus maksuhaldur üritas pankrotistunud osaühingu juhatuse liikmelt maksuvõlga sisse nõuda, süüdistades teda tahtlikus maksuvõla tekitamises. Nimelt olevat juba aastaid tagasi olnud selge, et äriühing on maksejõuetu ja probleem ei ole ajutine. Juhatuse liikmele positiivne lahend saabus alles Riigikohtust, kelle hinnangul ei olnud vastutusotsus piisavalt selge ega motiveeritud.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus