iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus laheneb pärast valimisi

Maksuküsimus laheneb pärast valimisi

Rubriik: Äripäev

Kuigi ettevõtjate ja investorite ühendused peavad tihedalt seminare teemal, mis saab Eesti maksusüsteemist 2009. aastal, jätab Andrus Ansipi valitsus küsimuse ootama märtsis tulevaid valimisi, kirjutab Harry Tuul Äripäevas.

Praegu on ettevõttesse reinvesteeritav tulu maksuvaba, kuid kehtiv seadus ei ole kooskõlas ELi ema- ja tütaräriühingute direktiiviga, mille järgi peab emaühingule jaotatav kasum vähemalt 10protsendise osaluse puhul olema vabastatud tulumaksust. Reedel korraldas Ameerika Kommertskoda Eestis koos Rootsi, Suurbritannia ja Prantsuse ettevõtjate ühendustega järjekordse arutelu, kus esinesid maksuspetsialistid, poliitikud ja ärimehed. Saali kogunenud üle saja peamiselt välismaist ärimeest ja investorit jäid ikkagi vastuseta.

Välismaiste ettevõtete esindajad näevad probleemi ideede puudumises. Coca-Cola HBC Baltimaade juhi Dan Nistori sõnul on oluline, et Eestis säiliks ühetaoline ja läbipaistev madala määraga ilma soodustusteta maksusüsteem. Samas ei pea Nistor madalat maksu esmatähtsaks, sest isegi kui tahetakse Eestisse investeerida, siis paraku pole kusagilt võtta tööjõudu. Endine Eesti Panga president ja praegu Nordea Panka juhtiv Vahur Kraft pidas oluliseks, et Eesti leiaks oma niši, millega mujal maailmas silma paista, sest madalad maksud pole juba praegu meie eelis.

"Üldine maksukoormus on Eestis 33 protsenti, mis on kõrgem kui Lätis, Leedus ja Slovakkias," ütles Kraft ja lisas probleemide nimekirja eurole ülemineku aja ebaselguse. "Kuna valitsusse kuuluvatel erakondadel puudub selles küsimuses konsensus, on vähetõenäoline, et otsus ettevõtete tulumaksu kohta sünnib enne märtsikuiseid valimisi," tõdes rahandusminister Aivar Sõerd. Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei nõua ELi direktiiv reinvesteeritud kasumi maksustamist. "Eesti peaks jätkatama praegu kehtiva süsteemiga, kohandades vaid seda direktiiviga ja vabastades maksust tütarühingult emaühingule makstavad dividendid," ütles ta.

Sõerdi arvates kaasnevad peaministri pakutud lahendusega mitmed riskid. "Eelkõige on oht, et Eesti ettevõtjad kaotavad ELi riikidega topeltmaksustamise lepingutest ja direktiividest tulenevad soodustused, kuna võib tekkida olukord, kus partnerriigid näevad Eestit ettevõtluse tulumaksu vaba riigina," ütles Sõerd. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3368/uud_uudidx_336806.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus