iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksukärped pole aidanud

Maksukärped pole aidanud

Rubriik: Äripäev

Joseph Stiglitz, Columbia Ülikooli majandusprofessor, Nobeli majanduspreemia laureaat, kirjutab Äripäevas, et üle maailma laienevad protestid lakke tõusnud toidukaupade ja kütuse hindade vastu. Vaesed - aga isegi keskklass - näevad oma sissetulekuid kokku tõmbuvat, kui globaalne majandus pidurit paneb. Poliitikud tahavad oma valijate õigustatud murele reageerida, aga nad ei tea, millisel moel.

Ameerika Ühendriikides läksid Hillary Clinton ja John McCain kergema vastupanu teed ja toetasid kütuseaktsiisi alandamist, vähemalt suvekuudeks. Ainult Barack Obama jäi endale kindlaks ja lükkas niisuguse ettepaneku tagasi, sest see oleks üksnes suurendanud nõudlust bensiini järele - sama raha eest ostetaks lihtsalt rohkem bensiini.

Kui presidendiks valiti George W. Bush, deklareeris ta, et rikaste maksukärped ravivad majanduse kõik hädad. See poliitika sai populaarseks ka Euroopas ja mujal - kuid kukkus läbi. Maksukärped olid mõeldud suurendama sääste, kuid majapidamiste säästud USAs on kukkunud nulli.

Maksukärped olid mõeldud suurendama tööhõivet, kuid see on madalam kui 1990ndatel. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3979/arv_kolumn_397901.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus